2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


pati

nagehananne : bende 18voltluk var. Aslında ben ucuz bir şey almak için çıkmıştımçünkü evde bebek olunca ha deyince süpürge açılmıyor, tozlu da kalsın istemiyorsun, şimdi ek gıdaya da geçildi habire bir şeyler dökülüyor yere. Neyse gittiğimde baktığım hiçbir model bana uymadı. Ya kablolu, ya torbalı ya boyu kısa vs. eşim de çok ısrar etti Rowenta'nın özelliklerinde dolayı onu aldık. Şimdi halı ve sert yüzeyler için 2 kademesi var. Halı olan daha güçlü çekiyor. Ben yüzeysel temizlik için aldım onu zaten suya hapseden makine var ama çok eziyetli o, sadece h.sonu açıyorum. H.içi de bununla yüzeysel temizlik. Valla her şeyin bir ömrü var, kabloluyla tak çıkar yaparım diyorsan tabii daha uzun ömürlü olur. Tamamen beklentiyle alakalı memnuniyet. Güç kaybını da sormadım, durumum çok fenaydı ondan hemen acil çözüm için aldım çıktım :)


pati

Ooo bir ikiz annemiz daha oldu, nüfus artıyor gitgide :) 

benim biberon kuşum da 69cm ve kilosu da 8.720. 

sevlal : Senin 79cm'i görünce gözlerim yuvalarından fırladı yeminle :D iştahlı bebek candır ya ohhhh miisss. Siz benim her öğün sonu halimi bir görseniz gülmekten yuvarlanırsınız. Ben deniyorum deniyorum almayınca önüne koyuyorum o mıncıklarken ben parmağımla ne yedirirsem onu itekliyorum. Tabii mutfak savaş alanına dönüyor, her öğün yeni kıyafet çünkü önlük de taktırmıyor. Çamaşır yıkamaktan canım çıkıyor :)


yasminzeynep

çamaşır yıkamaktan canım çıkıyor lafına da amma güldüm:) 

bide elimizde yıkasak cidden nolurdu acaba? 
evet sevlal bende 1 ayda 14 cm falan daha  uziycaz sandım:)


NagehanAnne

Pati güle güle kullan canım. Bende de suya hapseden var aynen senin gibi haftada 1 açıyorum. Elimin altında pratik bişey olması lazım. Aklımı çeldin ben de alabilirim seninkinden :).


NagehanAnne

Arkadaşlar benden size yeni soru :)) şu yoğurt mayalama ve yedirme zamanını nasıl ayarladınız? Yoğurdu mayalayıp aynı gün içinde mi yediriyorsunuz yoksa bugün mayalayıp ertesi gün mü yediriyorsunuz?nynnoa

Sabah 8-9 gibi mayalıyorum akşamüstü 4-5 gibi yediriyorum ben. Daha geç saatte veremiyorum sanırım miğdelerini kaynatıyor, bup bup gaz çıkarıyorlar :) Üstünü mutlaka bir öğün mama yemeleri lazım.


ra_she_de

merhabalar ben epey uzak kalmışım sayfadan baya ilerlemiş muhabbet :))


benim kızım 5,5 aylıkken bronşiyolit geçirdi şu an daha yeni toparlanıyor neredeyse 3 hafta sürdü bu ay hiç kilo alamadı maalesef hastalık yüzünden.

ek gıdaları yeni yeni tatmaya başladık. bir de dişimiz geliyor yolda :))


NagehanAnne

Rashede çok geçmiş olsun. Yeniden hoşgeldin :).

Nihancım aynı gün yapıp yediriyorsun yani. Tadı ve kıvamı nasıl oluyor, daha mı tatlımsı oluyor?nynnoa

Çok bekletirsen ekşi oluyor biraz 4-5 saatten sonra arada açıp bakıyorum kıvamı tuttuysa hemen üzerine sardıklarımı açıp ısı kaybetmesini sağlıyorum, dolaba koymuyorum yeme vakti geldiğinde en azından oda sıcaklığında olsun diye. Dolaba girince sonra tekrar ısıtmak gerekiyor o zaman da ekşiyor biraz daha. Eğer herşeye rağmen ekşi olduysa içine 1 ölçek formül mama yada blender dan geçirdiğim kayısı kurusu koyuyorum.


pati

yasminzeynep : Tamam elimizde yıkamıyoruz ama onu asması var, katlaması, kaldırması var. Var da var :)


nagehananne : sağol canım, sen de ne alırsan al, güle güle kullan :) 
Yoğurt için de al bir makine, kafan rahat olsun :) Tam tembel işi, tam bana göre yani :)


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Oğluma isim 4

baderose 4Y
Son: derya275,

Sut alerjisi?(atlanmis olabilirmi) 2

derya275 22A7A
Son: derya275,

Hipospadias ameliyat sonrası 1

enginze 13A
Son: Meryem_,

rEflü ve uyku 4

nevvera 4A
Son: ezgkar,