2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 10

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


NagehanAnne

Hulia geçmiş olsun tekrar. Diş belki bir miktar ateş yapar. Diş yüzünden salyası arttıysa acaba yatarken salya mı birikiyor boğazında da öksürtüyor diye geldi aklıma ama balgamlı ökürük başka bişey. Bi doktoru ara istersen.


NagehanAnne

SGS ben de çok uykusuzum. Ben oğlumu pışpışlarken sabah kalkmak için kuruduğum saat alarmım çalıyor her sabah :(( sabaha karşı sürekli ayaktayım zaten, saati niye kuruyosam artık.. Valla ağlayasım geliyo... Benim oğlum da bu ay 150 gr almıştı bu arada :((


sgs

NAPAE bizim oğlan 300 gr almış ama normalin altında zaten kilosu. 7200 gr su anda. cok zayıf bi bebek.

 yetememe duygusu çok fena. formül sütü sevdiremedim gitti. benim sütüm de çok çok az. kavga gürültü muhallebi, sebze ve meyve vermeye çalışıyorum ama cok az yiyor.. son 2 haftadır lokmaları ağzında bekletip yutmama başladı bi de. sonra da hapsırıp dışarı atıyor yada agzımdan çıkar der gibi ağlıyor. ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. bu gidişle bünyesi zayıflayacak hasta olacak diye korkuyorum :((


tugba1234

MERHABA benim kızım da ağustos 22 doğumlu,buradakileri okudukça mutlu oldum epey bir yardım aldım kızım ek gıdaya henüz tam anlamıyla bu sabah başladı hep anne sütü alıyordu...doktor artık bi kase verebilirsin sebze çorbalarından dedi dur daha bismillah dedim ben bu çocuğa hiç ek gıda vermedim ki olsun dedi kaktır gitsin bişii olmaz dedi..sabahları da sizin dediğiniz gibi bulamaç yaptım yumurta bisküvi az süt kaktırdım gtti bakalım hayırlısı :)))

 


ogretmen_

arkadaşlar oğlum dünden beri emerken kendine vuruyor anlamadım böyle birşey yaşayan var mı?NagehanAnne

Merhaba öğretmen_. Bilinçli olarak kendine vurduğunu düşünmüyorum, benimki de emerken emzirme koltuğunun kenarlarına ayağını vuruyor pat pat. Küçücük topukları acımıyormu tahta kolçağa vururken anlamıyorum. Yavaşça elini al avucunu okşa (emmeyi bıraktıracak kadar dikkatini dağıtmadan) elini öp, parmaklarıyla oyna vs. Her kendine vuruşunda sakince elini alıp bunlardan birini yap. Bir süre sonra bu sefer o hareketi yapman için o sana elini verecek. Kendi kendine vurma durumu 2-4 yaş arasındaki dönemde yaşanan bir problem. Bebişlerimiz zaten el-kol koordinasyonunu yeni sağladılar henüz bilinçli olarak kendilerine vuramazlar. Yalnız bişey anlatmaya da çalışıyor olabilir. Mesela benimki son 2 aydı ne zaman memedeyken elini alnına koyup aşağı ağzına doğru yüzünü sıvazlasa anlıyorum ki gaz var midesinde, kaldırıyorum 2 pıt pıt çıkartıyor. Bunu da deneye yanıla anladım. Belki öyle bişey anlatmaya çalışıyordur.


NagehanAnne

Merhaba tugba1234 hoşgeldiniz. Gerçekten ek gıdaya bu sabah başladınız ve ilk denemede yumurta-süt-bisküvi mi yedirdiniz? Ve gerçekten doktorunuz "öyle" mi dedi?


ogretmen_

Teşekkür ederim nagehan deneyeyim inş. unutur.NagehanAnne

ogretmen_ gaz problemi 3 aydan sonra geçiyor diyorlar biliyorsun ama, bizde hala memedeyken gaz sıkışması oluyor ve ben oğlum ne zaman memede o hareketi yapsa kaldırıp gazını alıyorum. Seninki de kendine vurmaya başlayınca önce memeden ayırıp gazını attırmayı dene istersen. Birkaç denemeden sonra bunun gazdan kaynaklanmadığına kanaat getirirsen dikktini dağıtma kısmını deneyebilirsin. Kolay gelsin :) 


tugba1234

evet nagehan yumurtanın çeyreği bir fincan süt iki hipp bisküvi biraz da tuzsuz peynir bulamaç yapıp verdim...doktorum korkma dedi yavaş başlıycam az az vercem diye uğraşma dedi bir anda ver dedi...hayır ne oldu kii :)

 Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

3 aylık bebekte otizim belirtileri nelerdir? 8

loyates 3A
Son: burkatek,

Oyun grubu 0

Kucakta uyuma!imdat! 6

mylo 5Y5H
Son: denizderya1,

Parmak emme 3