2012 agustos anneleri ?

hulia soruyor: 9

agustos 9 dogumluyuz 3380 dogduk kilomuz 6.490 boy 61 babamiza hayraniz ve bu aralar elimiz agzimizdan cikmiyor hic :) 

Bu soruyu cevapla


389 Cevap


hulia

ben yulaf unu kullaniyorum ama benim kizim sevmiyor :/ 

@ nymphicus evet kucakta bazende portbebe koyup bagliyoruz besikten farki kalmiyor ben ev tipi ana kucagi almadim besikte sadece yatagi var o da salonda uyuttuktan sonra odasina goturuyorum.ev baya kalabalik oldu iki tane bebek arabasi oyun halisi oyuncaklar mama sandalyesi cok fazla yer kapliyor 


NagehanAnne

zerrinkuzey, hulia;
Biz de ilk bugün çorbasına katarak denedik tam yulaf ununu. Öncesinde unu tek başına tattım. Güzel bir kokusu ve güzel bir tadı var ancak yutarken hafif acımsı bir tat bırakıyor ağızda. Gurme bebekte acıysa ve kekremsiyse bayattır diyor. Başka bir yerde de tam tahıllı olduğu için içindeki yağlardan dolayı acımsı olması normal diyor. İkilemde kaldım. Sizin unlar da böyle mi?


zerrinkuzey

ben yulaf ununu tek başına hiç kullanmadım henüz..dediğim gibi diğer tahıllarka karıştırıp kullandım . ama kokusunda bir tuhaflık sezmedim hiç.
buzdolabında saklıyorum ben.eğer siz de buzdolabında muhafaza ediyorsanız bir sorun olacağını sanmıyorum ben.


NagehanAnne

Dün aldım ve hemen budolabına koydum. Tam tahıllar çabuk küflenirmiş. Diğer unlarla karıştırmak iyi fikir.hulia

benimkinde de acimsi bi tat var ama ben aldigim gunden bu yana buzdolabinda sakliyorum


zerrinkuzey

ben bu haftadan sonra artık sebzelere başlıyacağım.
ilk sebze çorbası olarak ne önerirsiniz.
teşekkürler


pati

zerrinkuzey  : kabak+patates+havuç+irmik ile sebze çorbası yapabilirsiniz ilk olarak. Bize dr.umuz bu şekilde başlatmıştı. Ben artık irmik yerine bulgur kullanıyorum.


pati

napae : valla ben de yulaf ezmesi aldım ama nasıl-ne yapacağımı bilemiyordum. 1-2 kendim yoğurtla karıştırıp yemiştim. Seninki iyi fikir oldu bana. Deneyelim bakalım minnoş yiyecek mi.


Bu arada itiraf.com'a bağlıyorum. Meyve püresi yemiyor, her seferinde püreyi süzüp suyunu veriyorum ayrıca sebze çorbasını da yemediğinden çizgi film izleterek yediriyorum. Bu arada kahvaltıda da bulamaca döndük yeniden çünkü o kadar şeyi bir öğünde yedirmemin imkanı yok! Yapmam dediğim ne varsa yapıyorum. Bir yerde okumuştum annelik tükürdüğünü yalama sanatıdır diye, hah aynen o hesap benimki :):(


khan

Bu konunun yapısı bir soru olmadığından bu bölümde devam etmesine izin veremiyoruz. İlgili daha önce kurulmuş aşağıdaki grupta devam edebilir ya da yeni bir grup kurabilirsiniz.

http://www.nurturia.com.tr/groups/8e207ddb-692a-4753-9040-a0c800f72167/1/haziran-temmuz-agustos-2012-anneler-ve-bebisleriCevaplamak için Üye ol