İstanbul'daki anneler, eti nereden alıyorsunuz?

ronaansi soruyor: 10

Merhaba,

Kırmızı ette antibiyotik olayı yine gündemde. Ben güvenilir bir kasaptan aldığımı düşünüyordum ama şüphelerim de var.

Siz İstanbul'da kırmızı eti nereden alıyorsunuz? Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Tavuk hiç yedirmiyoruz. Doktorumuz, antibiyotikli olduğu için vermemizi istemedi. Eğer önerebileceğiniz bir tavukçu varsa, süper olur.

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


46 Cevap


Tunam10

Bu arada size bir tiyo.Kangal sucuk alırken tartırın. Çünkü sucuklar rafa konulurken tartılıp fiyatlandırılıyor. Siz alırken biraz daha kurumuş olduğundan ağırlığını kaybediyor. Ve siz son ağırlığı üzerinden para ödeme hakkına sahipsiniz. Yani 350 gr iken tartırdınız 275 gr çıktı. 275 gr olarak ödemelisiniz. Ama bunu kimse bilmiyor. O yüzden 350 gr olarak fiyat ödüyor.


ozguranne

Konunun dışında olduğumdan cahilliğin verdiği cesaretle sorayım hemen. Real kesilecek etleri nerden alıyor. Bu inekler otlarda mı otlatılıyor, yem mi yiyyorlar. Bi de mesela bunlara çok antibiyotik içirilmişse bunu bir testle anlama yolu var mıdır? 

SEvgiler. 

Bu arada Migros'un sebze ve meyveler için tarım ilacı kalıntısı var mı diye test yaptığını duymuştum. Bizim memlekette üretilen meyve ve sebzeler ABden hormonlu ya da GDOlu diye değil ilaç kalıntısı yüzünden dönüyormuş en çok. Bilinçsiz üretici ilacı basıp, zamanı gelmeden (salatalığı mesela) topluyormuş. 


Tunam10

ozgecon en kaliteli ve hijyenik olarak beypiliç markasını önerdi.
özgüranne senin sorunu da iletirim:) ama bildiğim kadarıyla onlarda aldığın etin geriye dönük hangi hayvandan kesildiğini, nasıl beslendiğini, nerden alındığını sorgulamanı sağlıyacak kodlama sistemi(bir tür ürün geçmişini görebildiğin barkod) vardı.


revve

İstanbula geldiğimde benim için en büyük problemdi et neyse ki kısa zamanda aştık bu sorunu..
Kesinlikle Ertan kasap haricinde  asla et almıyoruz..Ben Anadolu yakasındayım ertan kasap gayrettepe de yinede et alışverişimizi ordan başka bir yerden yapmıyorum..Kaliteli, hijyenik, ürünler güvenilir..Fiyat olarak biraz pahallı ama güvenilir et yemek için değer diyorum..


mayaberry

bizde gayrettepe ertan kasaptan alıyoruz.. ama oğluşun etlerini ertanın çaprazında yer alan minik kasaptan alıyoruz. doktorumuzda senelerdir o şekilde alıyormuş kendilerine ve oğluna bebişleride hep minik kasaba yönlendirmiş bizde onun yönlendirmesi ile ordan almaya başladık bebişin etlerini..köy tavuğunuda dediğim küçük kasaptan alıcaz. ama henüz tavuğa başlamadığımız için deneme şansımız olmadı.revve

Mayaberry,Minik kasap önerin dikkatimi çekti..Bizim doktorumuz sadece "güvendiğiniz yerden kuzu eti alın" diye bir öneri yaptığı için kızıma ayrı bir yerden almayı hiç düşünmemiştim..İlk karşıya geçişimde Minik kasapa uğrayacağım...Bu arada tavuk olarak şehir dışından düzenli olarak köy tavuğu getirtiyoruz..


mayaberry

daha önceden sürekli tansaştan alıyorduk.. et güzel alın dediğinde arkadaş, topluca alıyorduk ama doktorumuz ertanı tavsiye edince hemen değiştirdik bizde. bebişinkinide minik yerden aldık..köy tavuğuda oluyormuş bu minik kasapta..tavuğuda sorarak ordan alın dedi. "revve" köy tavuğunu nerden getiriyorsunuz eğer size özel değil ise bende onun iletişim bilgisini alabilirmiyim. yarın bende telefonunu alıp size yazarım ...


revve

.mayaberry

anladım. teşekkür ederim..


skisac

Et alırken hep aklıma takılırdı ne kadar güvenilir ne kadar taze diye, mahalle kasaplarına bende çok güvenmediğimden büyük marketlerden almaya çalışıyordum. Real'in bu konuda daha titiz olduğunu öğrenmek iyi oldu. Oğluma bir süre dana eti veremiyoruz kuzu etide aynı şekilde dikkate alınıyordur sanırım
İlginç ben ette en iyi marka da keskinoğlu sanıyordum. Demek Beypiliçi öneriyorlar. o zaman bizde artık beypiliç alırız.Cevaplamak için Üye ol