İstanbul'daki anneler, eti nereden alıyorsunuz?

ronaansi soruyor: 6

Merhaba,

Kırmızı ette antibiyotik olayı yine gündemde. Ben güvenilir bir kasaptan aldığımı düşünüyordum ama şüphelerim de var.

Siz İstanbul'da kırmızı eti nereden alıyorsunuz? Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Tavuk hiç yedirmiyoruz. Doktorumuz, antibiyotikli olduğu için vermemizi istemedi. Eğer önerebileceğiniz bir tavukçu varsa, süper olur.

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


46 Cevap


mert_mert

ipekkuşgöz bizde genelde realden alışveriş yaparız ..fakat realde bıldırcandan ördeğine hertürlü hayvan mevcut..organik dolap var sanırım dondurmaların olduğu yerlerde av hayvanları diyede yazıyor olabilir..ben almasamda merakla bakarım ördeğe bıldırcına..çok alan gördüm organik tavuk fakat görüntüsü ve rengi hiç hoşuma gitmediğinden almamıştım..alıp yaparsan yorum yazarmısın..farkı nasıl tadı filan merakımdır ama denemedim..


ipekkusgoz

tabii ki paylaşırım mert_mert. Real'den ya da başka bir yerden,nerden aldığımı,nasıl olduklarını yazarım.


yie

ben realden kızım için organik tavuk alıp haşlayıp suyunu ve etini (didikleyerek) ayrı ayrı porsiyonlar halinde şokluyorum. Tadı güzel.. Bıldırcın da almıştım, çocukken babam ava gider mis gibi bıldırcın yerdik.. Aynı tad olmasa da realdekiler de hiç fena değildi..


dilammm

 Selamlar,
Ben uzun zamandır organik tavuğu marmara forumdaki carrefour dan alıyorum. Çok memnunum, çok lezzetli ve mis gibi tavuk kokuyor. Bir kere mecbur kalıp realden organik tavuk almıştım fakat hiç memnun kalmadık. Hem lezzet açısından, hem de rengi, pişme süresi falan bana pek doğal tavuk gibi gelmemişti. Ama carrefour dakini tavsiye ederim.


ipekkusgoz

Aaaa deneyeyim o zaman carrefour'u.teşekkürler.


ipekkusgoz

Ben dün Kandazlar marka kuru yolma tavuk aldım. Her zaman alışveriş yaptığım kasapta ilanı vardı. Pazartesi, çarşamba ve cuma taze getiriyorlarmış. Bugün pişirdim daha yemedik ama tırtıkladığım kadarıyla güzel geldi. Özlemişim bu kokuyu.Güvenebileceğim başka bir marka deneyip farkına bakana kadar bununla devam edeceğim sanırım.
Cevaplamak için Üye ol