atma ısırma vurmaya karşı nasıl tavır almalı?

Aysegul_ soruyor: 4

1-2 haftadır seyrek de olsa bir şeyleri üstümüze fırlatma ve az da olsa vurma hareketleri başladı Berk'te. Ben böyle anlarda karşıma alıp ciddi bir ses tonu ve surat ifadesiyle böyle yapmaması gerektiğini, canımızı acıttığını söylüyorum. Bakıcımız ise görmezlikten gelmemi, bunların doğal süreçler olduğunu, üstüne düşmezsek bir süre sonra kendiliğinden geçeceğini söylüyor. daha önceleri yani daha küçükken benim de bu şekilde yaptığım oldu ve işe de yarıyordu ama artık daha büyüdü, bizi daha iyi anlıyor. Bu yüzden bana sanki konuşmak daha doğru geliyor. Tecrübe ve bilgilerinize göre hangi davranış daha doğru sizce? Siz ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Esral

benim oglum daha küçük ve tecrübem yok henüz ancak okudugum , araştırdıgımm kadarıyla bakcıınız haklı görünüyor. Gröememzlikten gelin ve üstüne düşmeyin.2yaş sendromunun etkileri olabilir. Daha çok küçük. Her zaman her durumda onu kucakladıgınız ve yanında oldugunuzu hissettirin. Belki de ona karşı olan bir hatanıza  bu şekilde tepki veriyordur.Hepimiz farkında olmadan hatalar yapabiliyoruz. Çünkü biz her duruma yetişkin gözüyle bakıyoruz..


kedidirkedi

Tepki vermemek daha çok işe yarıyor.


lopikcim

Bakıcınıza tepkisi olabilir mi acaba? Hatırladığım kadarıyla bakıcınız yeniydi...


Aysegul_

teşekkürler cevaplar için. bakıcımız yeni evet 1 aydır bizimle ama ben daha çalışmaya başlamadım. yani sürekli beraberiz ve şu ana kadar iletişimleri çok iyiydi. çok seviyor bakıcıyı. ancak belki hani bazen ben ilgilenmiyorum bakıcı ilgileniyor kendisi ile diye dşünüp bana tepki mi gösteriyor acaba bu da olabilir? tabi bilmeden bir yerlerde hata da yapıyor olabilirim.Cevaplamak için Üye ol