tek başına uyutmak

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Bella

Melissa her çocuk farklıdır.Yemesi,içmesi uyuması. (Büyük oğlum daha bebekken kendi kendine uyurdu hala öyle ,küçüğüm daha ilk doğduğu günden itibaren hep memede uyuyor mesela.) O yüzden onları belirli kalıplara sokmak,zorlamak hattat ve hatta ağlatmak çok yanlış.Bırak ne zaman isterse kendi kendine uyusun.Onu uyutmak ne kadar vaktini alırki.

Onlar zaten büyüdüklerinde seni yanında istemyecekler inan bana bunun keyfini çıkar sarıl kokla.Zaten bilinçli bir anne olmasaydın bu kaygıyı gütmezdin.Ne zaman isterse hep yanında ol.

Sevgiler


septik

Her ağladığında duymazsam,yanında olamazsam kaygısını 1 haftalıkken telsiz alarak hallettim.6 aylıkken odasını ayırdım.3 aylıktan beri yatağına bıraktığımda kendi kendine uyur.Bazen (huzursuzsa yada bize ihtiyacı varsa)5-10 dk içinde seslenir,benim yada babasının omuzunda biraz durur yada elimi tutmak ister, biraz tutar sever uyur.Bu şekilde uyuması için ağlatmak zorunda kalmadım.3 aylık olana dek kv ısrarı nedeniyle ayakta sallanırdı ve geceleri 2.5 saat salladığımı hatırlarım.Ben Bella'ya tamamen katılamıyorum.Evet her çocuk farklıdır.Her çocuk büyüdüğünde 'artık tek başıma yatıcam'demiyor.Çok yakınımda örneklerim var.9 yaşında anne-babasıyla yatan-11 yaşında annesini gece boyu yatağında isteyen.


selencem

melissa, bu anlattığın ferber yöntemi. Ben ferberi okumuş oğlumun mizacına uymadığına karar vermiştim. Tracy ve pentley de okudum. Sonuçta 5 aylıkken bu kitaplardan öğrendiklerimi karıştırıp ceme ve bana uygun bir metot uydurup yatağına geçirdim. Hala uyuyana kadar yanında duruyoru, arada su, emzik verip sırtını sıvazlıyorum. ayağa kalkınca telkinle yatırıyorum ama en azından sallamıyorum ve bir şekilde yatağında yarım saatte uyumuş oluyor. tavsiyem bol kitap oku, kendine bir yöntem seç ve sabırla uygula. Ben 2 hafta yatağına eğilip belimi sakatladım ama alıştırdım. O arada pes etmemem çok kritikti.


selencem

aynen öyle yaptım, kucakta sallamayı (daha doğrusu yürüyorduk biz, yürümeyi) kestim. kollarımı hafifçe titretiyordum, sonra mayışınca bu işleme iki büklüm yatakta devam ettim. giderek daha erken yatağına koyup yatakta sarılarak hafif salladım, hep iki büklüm. sonra sarılmayı azalttım ve kısalttım, sallamalı yatağı sallamaya (döşeği bastırarak) geçtim ve sonra onu da kestim. bir ara sırtını sıvazladım 1-2 gün ama sıcak geldi rahatsız oldu, kestim ve sonra 2 hafta içinde yatar oldu yatakta. hala yardım ediyorum uyumasına ara ara ama o yatağında ben kah koltukta oturuyorum uyuyana dek, nurtiye bakıyorum kah saçını okşayıp su veriyorum ve yarım saatte dalıyor. tavsiye ederim


selencem

kesin sen yap derimCevaplamak için Üye ol