Akülü araba

handecelik soruyor: 3

Merhaba. Utkan çevremizde gördüğü için akülü araba istiyor. Site içinde oturuyoruz ve  evimiz müstakil olduğu için alınabilir diye düşünüyorum ama emin de olamıyorum. Sizce alınmalı mı? Düşünemediğim bir zararı var mı?Fikirlerinize ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


japonumtrak

Merhaba,
bir bisikletperver olarak sorunuzu görünce dayanamadım... Çocuklar için üretilen akülü araçların doğrudan çocuklara bir zararı ya da yararı var mı bilmiyorum ama akünün çevreye büyük zararı olduğunu biliyorum.
Haddimi aşmamış olmayı umarak şunu da eklemek istiyorum: Site içinde müstakil bir evde oturduğunuza göre bisiklet de çok uygun olabilir. Bisiklet, çocuğunuzun kaslarının ve beden koordinasyonunun gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Bisiklet sabır, direnç, mücadele ve hepsinden önemlisi kişinin kendi bedeniyle, coğrafi şartlarla ve kullandığı araçla uyumu konularında öğretici olacaktır. Bunun yanında bisiklet çevreye neredeyse hiç zarar vermeyen bir oyuncak ve ulaşım aracıdır.
Biraz uzun konuştum sanırım, kusura bakmayın...


senayc

yiğit 2,5 yaşında ve hiç binmediği hatta ilk gördüğünde deliler gibi korkup ağladığı bir akülü arabası var. (bizim bindirecek yerimiz de yok aslında ama) babası heves etti aldı. Yazın yeniden ortaya çıkarmayı düşünüyorum ben de,şimdi kilerde saklıyoruz:)
internetten aldı eşim,uzaktan kumandalı,uzaktan kumandalı olmasında fayda var bnece
bisikletin yeri ayrı tabii. Ben hiç istemedim aslına bakarsan,evde kalabalık oluyor ve cidden binecek yerimiz yok


handecelik

Cevaplarınız için teşekkürler.Akünün çevreye zararı olduğunu bilmiyordum gerçekten.Bisikletimize binmeye devam etmek en doğrusu sanırım.Cevaplamak için Üye ol