Psikolojik destek

viconia soruyor: 5

Merhaba kızım oldukça çekingen yeni dahil olduğu ortamlarda bir türlü benden ayrılamıyor. Etraftaki büyük yada küçük diğer kişilerin iletişim isteklerini ise görmezden geliyor ve aşırı strese giriyor. 


Bu durumun normal olup olmadığından emin değilim bir uzmandan yardım almak istiyoruz özellikle de kızımıza nasıl destek olabiliriz konusunda bilgi almak için.

Bu bağlamda (mümkünse anadolu yakasında) tavsiye edebileceğiniz bir pedagog veya çocuk psikologu var mıdır acaba ? 


Çok Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


burkatek

Kadıköy belediyesi çocuk ruh sağlığı merkezi

12 seans ücretsiz, kadıköyde oturuyorsanız

Ayrıca Günce da ışmanlık, Suzi Mizrahi önerebilirim ama tekseansta çözüm beklemeyin duruma göre değişir ama zaten ilk 3 seans ta çocuk anca güveniyor karşısındakine.


ayberke

Çocuğunuz küçük, benim oğlumda o yaşlarda seçerdi.Herkesle oynamazdı dibimden ayrılmazdı.Parkta bildiği arkadaşı olmazsa otururuduk beraber .Yapışık tık.2 senedir bu durum yok.Çocuğunuzu sıkmayın yavaş yavaş alışacaktır.Benimki hep gözlemlerdi.Sakin olan çocuklarla oynar iten kakanlarla oynmazdı.Şimdi açıldı ama hala zarar gelicek çocuklarla hala oynamaz.Bir arkadaşımın kızı 2 sınıf şuan aynı sızin kızınızın durumunda.Utangaç çocuk.Herkes aynı olcak değilya:)


babel

Iraz Toros, Göztepe Tanzimat sokakta.

www.iraztoros.com adresinden faydalanabilirsiniz.


shinydiscoball

aynı benim kızım, biz sekiz aydır gidiyoruz pedagoga.. umarım size faydası olur, pozitif gelişmeleri yazarsanız bize de umut olur belki.. Kendinizi  yıpratmayın.. cocuklar ne için ne kadar endişelendigimizi çok güzel hissediyorlar, işe bunu problem etmediginizi ona hissettirmekle başlayın.. bizim aldıgımız ilk tavsiye buydu.. kolaylıklar dilerim..


viconia

Merhaba cevaplarınız için çok teşekkürler . Iraz toros ismini duymuştum araştıracağım ama birebir terapi veriyor mu cok bilmiyorum . Adını daha çok oyun grupları ile ilgili duymuştum yanlış hatırlamıyorsam.


shinydiscobell , siz kime gidiyorsunuz acaba ? 

Bu süreçte bir gelişme oldu mu ?

Bir de Yaprak Veziroğlu ismini duyan var mı acaba ? Ekip Norma Razon da çalışan psikologlardan bir tanesi. 

Çok teşekkürlerCevaplamak için Üye ol