Kaşık kavgası

arashulya soruyor: 5

slm arkaşlar

oğlumla yemek saatleri geldığınde kavga halındeyız ben kaşıkla yemek vermeye çalışırken o ağzını kapatıyor kafasını kaçırıyor.bazende kendı elıne alıp yemeye çalışıyor genelde elınde bişeyler alıp yiyor bıborla da mama içıyor.tavsıoyelerınızı beklıyor lütfenn...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkusgoz

Kendi, eliyle yesin.Tatildeyken bir yemek sırasında 4 yaşlarında bir çocuk yanımıza gelip 'niye eliyle yiyor'demişti. Ben artık o derece elle yemesine bile müdahale etmiyorum.


arashulya

eliyle yemesınden şikayeçi değilim öğreniyor ama bazı şeylerı de kaşıkla yemesı gerekiyor çorba gıbı şeylerı yemıyor aç kalmasından korkuyorum dengelı beslenemıyor gıbı gelıyor.


Tibetinannesi

biz 2-3 hatta 4 kasıkla yiyoruz yemegi, 2 tanesi kendi elinde 2si bende. bendekileri istiyor ,veriyorum digeriyle yedirmeye devam ediyorum oada arada elindekilerle yiyor, bazen hepsini bırakıp elleriyle yiyor, catalda var bu arada, biraz dagılıyor ama sanırım tam becerene kadar kendi kendine yemeyi bu şekilde gidecek.


ipekkusgoz

Yiyebildiklerini elle yemeğe başladıktan sonra çorbaları vs de kaşıkla kendisi yemek isteyecek .Bir süre çorba içmezse ne olur ki başka şeyleri yedikten sonra. Zaten bir öğünün tamamını ya da bir gündeki tüm öğünleri büyük adam gibi keni kendine yiyemez. Arada siz bir punduna getirip bir kaç kaşık da çorba sokarsınız araya:)


arashulya

anne olmak yarı doktor olmak yarı araştırmacı olmak yarı palyanço olmak gıbı bişeymiş.ha bıde sabır küpü olmak inş. bu zor zamanlar da geçiçekCevaplamak için Üye ol