Kızıma nasıl kilo aldırırım

leyyin soruyor: 4

kızım 8. Ayını 3 gün sonra bitirecek dün doktora gittik kızımın kilosunun 2 ay, boyunun da 1.5 ay geride olduğunu söyledi çok üzgünüm ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.(1. ve 2. Aylarda 1 kilodan fazla alıyordu.3-4 aylarda az kilo almaya başlayınca hero bayby vermeye başladım anne sütü yanında.Süt alerjisi olabileceğini söylemişti bir başka doktor bebelacLF vermemi tavsiye etti.bebelac mama ve ek gıda ve anne sütü vermeye devam ediyorum.)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


annesiveteyzosu

Kızınızın boyu ve kilosu kac? Bu durumlar doktordan doktora degisiklik gosterebiliyor. benim de kizim az kilo aliyor alt sınırlarda ama sağlık sorunu yok. Gercekten doyduguna emin olduktan sonra biraz daha rahatliyor insan. Gercekten gerilik soz konusuysa bence programli birseyler yapmak daha saglikli olabilir. Cocuk beslenme ve hepatoloji uzmanindan gorus ve destek alabilirsiniz bence


ssebnemm

Sut alerjisi varsa neocate mama veriyorlar. Bir tane daha mama var ama bebelak degildi simdi ismini hatirlayamadim. Diger butun mamalarda sut var diye biliyorum. Sut alerjisinden supheniz varsa en kisa zamanda bir üniversite hastanesine basvurun bence çünkü çok sıkıntılı bir durum.


ilknurbade

Oncelikle süt alerjisi olup olmadığını ogrenmeniz lazım. Varsa bu sizin mama degistirmenizle olmaz sizden aldigi sut de etkiler. Sonra eger varsa ona göre hareket edin. Yoksa da bebeginizi vitamin ve kaloriden zengin besleyin.


kurablyemm

Benim kizimda yaşıtlarınagore boy ve kiloda gore geri ama bana cçekmiş kilo boy kkaç acaba sevdiğisşeylerleverseniz . Birde kan ve idrar tahlili yapılmalı bizde idrar yolu enfeksiyonu olmuştuCevaplamak için Üye ol