kahve içmek bebeği etkiler mi?

bilgece soruyor: 5

bebeğim 7 aylık olmak üzere..hamileliğimden beri çok az çay ve kahve tüketiyorum.çayı hiç  aramıyorum ama hergün bir fincan türk kahvesi burnumda tütüyor.dayanamazsam içiyorum ancak.oğlumun gece uykusu çok sorunlu.ıhlamur,anason,rezene vb. içtiğimde sütümle ona geçiyor,ve uykusunu olumlu etkiliyor.kahvede aynı şekilde olumsuz olarak etkiler mi sizce?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


blueberry

eğer kahve içtiğinizde belirgin şekilde bebeğinizin uykusunun etkilendiğini düşünüyorsanız her gün tüketmemekte fayda var gibi. 

ben de aynı şekilde rezene,ıhlamur,adaçayı dışında çay içmem, öyle bir düşkünlüğüm yok. ama kahve tutku işte... o yüzden ben hamileliğim boyunca ve doğumdan sonra da, kafeinsiz kahve tüketiyorum. en çok da jacop's u beğendim... türk kahvesini ise 10 günde 1 içiyorum, ya da bazen 3-4 günde 1, denk geldiğinde...


bengigencer

Kafeinsiz kahve çekirdekleri ekstra işlemlerden geçtiği için normal kahvelerde olduğundan daha fazla kimyasal madde vardır. Sürekli kafeinsiz kahve içmek yerine arada sütlü kahve içmenin daha az zararlı olacağı okumuştum.


Loxodonta

Ben de tam bir kahve tiryakisi olarak hamilelikte en çok bu konuda zorluk çektim. Doğumdan sonra kahvenin sütten bebeğe geçme durumu nedeniyle yine kahve içemiyordum. Sonra doktorum bana günde 3-4 fincan içmediğim sürece bir sorun olmayacağını söyledi. Ben de içmeye başladım ve ters bir etki görmedim kızımda. bengigencer'in de dediği gibi kafeinsiz kahve çok fazla işlemden geçtiği için daha zararlı. En az zararlı kahve filtre kahve ya da türk kahvesi. Hamileliğimde de özellikle son 3 ay her akşam 1 fincan türk kahvesi içtim. Çünkü canım o kadar çok istiyordu ki içmesem bebeğe daha fazla zarar olabilirdi :)


onat2807

Ben de kahve sevmeyen biri olarak,resmen kahve aş erdim:)Dr.um ilk 3 aydan sonra günde 1 fincanın zararı olmadığını söyledi.Ben yine de 4,5 aylıkken gebeliğim içmeye başladım,hala da günde 1 yane Türk kahvesi,starbucks ya da cappucino içiyorum.Bebeğimde herhangi bir huzursuzluk,uykusuzluk sorunu hiç yaşamadım çok şükür(diş çıkarma dönemi hariç bu da konu dışı tabi:))


bilgece

cevaplarınız için çook teşekkürler arkadaşlar,benim oğluş ne yaparsam yapıyım geceleri defalarca kalkıyo 2-3 gündür(5'den sonrasını saymıyorum artık:)belki bir fincan kahve uykusuzluğuma ve sinirlerime iyi gelir.Cevaplamak için Üye ol