Yerimde olsanız?

biranne soruyor: 4

6 yıllık evliyim.3 yaşında bir kızımız var.Reklam sektöründe çalışırken önce daha sakin bir iş ve düzenli bir hayat için işten ayrılsamda kriz patlak verince iş bulamadım isteyerek hamile kaldım.Yani 4 senedir çalışmıyorum. Eşime çokta aşık olarak evlenmedim.Sadece zamanı gelmişti doğru erkekti yanındayken iyi hissediyordum.Biraz da yaş olarak geç evlendim.Eşim evliliği fazlasıyla istedi.Tüm arkadaşları evlenmişti.Kıyaslandığımızda ben ona göre çok baskın olarak hem fiziksel hem de insan ilişkileri açısından milyon gömlek üstünüm.Bunu megolamanlık olarak değil tabloyu görmeniz açısından yazıyorum.Eşim çirkin biri değil ama ben daha dikkat çekiciyim.
Şimdi geliyorum mevzuya.Adam beni daha flört ettiğimiz zamandan bu yana sanalda olsa ALDATIYOR! Evlenmeden evvel telefon faturalarından yakaladım beni kızla görüştürecek kadar yalvardı aylarca ve bir cahilllik etti deyip konuyu kapadım. Açıklaması benden çok önce tanıdığı sadece telefonda görüştüğü birisi olmasıydı.Evlenene kadar başka vukaatımız olmadı.Evlendik ilk 15. gün yonja arkadaşlık sitesinde profili yakaladım.3. ayda telefonlarını saklamasından işkillenip kadına ulaştım.Benden yaşça oldukça büyük 2 yetişkin çocuğu olan bir kadın.Kendisini bekar olarak tanıtıp annesiyle yaşadığını anlatmış.İnternetten tanışmışlar.Kadın başka bir şehirde yaşıyor.Telefon fantazileri yaparlarmış meğer.Lakin uzun lafın kısası.Kocamda bir saplantı var.Birebir de görüşmeyip internet ve telefon aracılığı ile hep birileriyle bişeyler yaşama peşinde.Defalarca yakaladım.Milyonlarca özür dilettim.Evi terk ettim.Annesine kadar kapıma geldiler.Niye mi döndüm? İşte bende bu yüzden fikrinizi almak istiyorum.Adama zaten aşık olmadığım için ilk bir kaç vukuattan sonra bende ona karşı bir hissizlik başladı.Kıskanmıyorum,ama nefrette etmiyorum çünkü beni deli gibi seviyor biliyorum.Belki çalışmıyor olmamadan bişeylere cesaret edemiyorum,belki ailemin yanına dönmek bir çocukla daha zor geliyor,böyle yaşamak beni üzmüyor.NEDEN PEKİ? NEDEN BU KADAR KABULLENMİŞİM HERŞEYİ?NEDEN ÇEKİP GİTMİYORUM(çocuk enbüyük etken tabi)BU İŞİN SONU NOOLUR? Her evlilik heyecanını yitiriyor biraz da yeni bir hayata cesaretim yok sanki.Etrafınızda benzer şeyler yaşayanlar ve akıbetleri ne oldu? Noolur ben olsaydım demeyin?Hele kadınlık gururundan falan bahsetmeyin.Sağ duyulu ve karışmış kafamı aydınlatıcı yorumlarınıza ihtiyacım var.Ben olsaydım değilde SENİN YERİNDE OLSAYDIM penceresiyle yazarsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


GOGO05

okuyunca aklıma ıssız adam filmi geldi evet bir hastalık çocuk için boşanmak zor ama hergün ölmektense bir kere ölmek çok daha kolaydır ama eğer tedavi olmayı kabul ediyorsa bir şans verip deneyebilirsiniz huylu huyundan vazgeçmez derler ama sizinki inşallah düzelir ve evliliğiniz yoluna girer allah yardımcınız olsun


biranne

organikanne kendimle ilgili en sevmediğim yönlerimden biri sevdiklerime hep kendinden öncelik vermem. Ailemi her zaman kendimden önce tuttum.Şimdi evladım için yapmayacağım şey yok. Bu karmaşık ilişkimizi de herşeyden önce onun için bitirmiyorum.

babu sorularına cevap vererek bende kendimi bulmaya çalışacağım.
-sanal ilişkileri olmasa ona daha çok güvenicek ve kendimi bu ilişkiye daha çok verebilecektim. Yani bu saplantıdan öncesinde değilde sonrasında boşverdim ben.

-maalesef bu sanal ilişkilere duyarsızlığım defalarca yaşamamdan kaynaklanan bir alışkanlık olması sonucunda oluştu.İlk başlarda kalbime ağrılar girdi.Kırılmış aldatılmış hissettim. Hatta aynen yazdığın gibi hani beni seven oydu ne bu şimdi oldum. Tekrar, tekrar ve tekrar yaşayıp artık usandım.Tek tesellim olayın gerçeğe taşınmaması ona tahammülüm yok artık!

-Geçmişte yaşadığım bir aşk değilde hala atlatamadım bir aşk acım var.Bitmiyor,tükenmiyor,olmuyor yapamıyorum.Zaten belkide bu adama katlanıyor olmamın nedeni diğeriyle olamayacak olmak.Ama eşim ve o arasında bir tercih şansım olsa saplantısız bir eş ve çocuğumun mutlu yaşayacağı ailemi tercih ederdim.(yine kendimden vazgeçiyorum yani)

-Eşim klasik modern türk tipi bir erkek. Kibar,cömert, karısına düşkün.Ama onun yaptığını ben yapsam kendi hataları nedeniyle kabul ederdi. Bir nevi rövanş gibi.Ama işin aslı benden vazgeçemez o!

Çok doğru bir tespit yapmışsın.O beni aldattığını düşünmüyor.O neyse bu işi ona yaptıran o hissi tatmin ediyor.Asla başka kadınla olmadım.Senden başkasın tenine dokunamam diyor da ben de ya karşısına gerçekte de arzulayacağı gibi bir kadın çıkarsa korkusu yaşıyorum.İşte buna katlanamam!

İşe başlama fikri sizinde vurguladığınız şeyler yüzünden beni geri itiyor.Ya işle birlikte özgüvenim tavan yaparsa ya başkasının ilgisi hoşuma giderse çok alttan aldım sıra bende deyip iyice kepaze bir hale sokarmıyım bu evliliği :(

oykununannesi tüm güzel gönüllü annelerin desteği ve önerisi ile önce iş bulmayı sonra da o özgüvenle ve kararlılıkla iki seçeneği olduğunu söyleyeceğim bir konuşma yapmayı tasarlıyorum.Ya çocuğun ve ben yani ailen ya da vazgeçemediğin uçsuz bucaksız sanal dünyan?

gogo05 nasıl doğru bir tespit ıssız adam! İnsan olayların içindeyken bazen göremez ya, birlikte yaşadığım adamın olayını anlatan bu film hiç aklıma gelmemiş. Allahtan bizim ki bilgisayar başında da kapı kapı dolaşmıyor.

Ya anneler ben evimi çok seviyorum:( Yatağımı,mutfağımı,çocuğumun odasını,parkımızı, yeni yeni edindiğim komşularımı…
yeni düzen kurmak kolay mı? Bir çocukla yeni bir aşk bulmak? Geri de gözü yaşlı birini bırakmak(ne kadar hak etmese de onu düşünmeden edemiyorum) 


hainkedi15

eger kocanızı seviyorsanız -belki asık değilsinizdir ama boşanmak istemiyorsunuzdur,belki bağımlı karaktersinizidir-sizin yerinizde olsam kocanızın değişik isteklerine ayak uydururdum,burada detaya girmek istemesem de ben de eşim için onun isteği doğrultusunda bir çok şeyi yapıyorum,bence eşinizle konuşun,sanal ortamda yaşanılan şeyler bana çok da korkunç gelmiyor,sonuçta herkes ayrı karaktere ve isteklere sahip,sizin yerinizde olsam eşinizin isteklerini anlamaya çalışır ayak uydurabildiklerime ayak uydururdum...yani örnek vermek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bu konuşmalardan haberdar olmak da bir seçenek sonuçta fiziki olarak bir aldatma söz konusu değil sanırım


kle

Bence önce iş bulun.Sonra geri kalanı bir daha düşünün.
Cevaplamak için Üye ol