doğum kiloları

fatosd soruyor: 4

kızlar hamilelik döneminde kaç kilo aldınız, doğum sonrası kilolarınızı verebildinizmi, verdiyseniz neler yaptınız??karın bölgenizdeki kilolar ne durumda özellikle sezeryan sonrası??

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


sahara

Fatosd,normalde sanırım bu 6 aylık dönem içerisinde ben baya bir aç kaldım istemeden.Benim bir özelliğimde uzun süreli açlığa dayanabiliyorumda uykusuzluğa asla dayanamıyorum.Yani dediğim gibi bebişe bakacak kimse olmayınca evde yemek yapamadım ve yiyemedim çoğu zaman kahvaltılarla geçirdim ve bebişin bakımına biraz fazla önem verince stres yaptım.Ona iyi baktım ama kendim bakımsız kaldım.Sanırım birdenbire kiloların elimden kaymasına bunlar sebeb oldu.


Gulnur_Kaan

Fatosd, Sanirim tum yazan bayanlar arasinda rekor kilo alanim;25 kg alarak 85 kilo doguma girdim! Oglum yeni 5 aylik oldu 21 kg hicbir caba gostermeden ve ayni hamileligimdeki gibi yiyerek gitti, sanirim emzirmenin de faydasi var. Normal dogum yaptim, kalan 4 kg sanirim gobek:) Gecen temizlige gelen bayan 2. bebek mi geliyor yoksa dedi!!:( Bebegim oyun halisinda oynarken ben de mekik cekeyim diyorum yoksa yerlesicek bu gobek...Ama 9 ayda alinan kilolari vermek icin 9 ay sure bicmek lazim...


1g

Yazılanları okuyunca sadece göbeğimde kalan 6 kiloyu vermek için 9-4.5= 4.5 ayım var gibi görünüyor.

'' 2. mi geliyor? '' esprilerini yapanlara da  ilk günden beri gülemiyorum :)

Geçen 7 ayda cevaplayan tüm annelerin kilo vermiş olması dileklerimle...


julyasia

54 kg ile hamile kaldım 22 kg fazla ile doğuma gittim.

doğum yapalı 1 sene oldu şu an 56,5 kg yum. kızım 3 ay zar zor emdi diyet falan da yapmadım. ama fena bir göbek kaldı bende de. malesef spor yapmadan da bu göbek benden ayrılmaz :)
Cevaplamak için Üye ol