emmerken ısırma

dahlianur soruyor: 10

18 aylık kızım var emeren ısırıyor hatta kanatıyor. ben de dayanamadm bır keresınde kızdım acıdıgını soyledım. şimdi memeyı gorunce acı dıyor ve yıne ısırıyor. gunduz ve gece emerek uyuyordu. simdi sırtını kasıyorum uyuması saatler alıuor. ben 2 yasına kadar emzırmeyı ıstıyordum. bırakacak mı kendılıgınden yoksa kızdıgım ıcın mı boyle yapıyor?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ozgemm

Verdiğiniz tepki yüzünden yapıyor bence. kendini farkettirmiş oluyor :)bakalım yine aynı tepkiyi verecekmisiniz diye ısırmaya devam ediyor olabilir.
Zor olsada tepki vermemeye çalışın, böylece ,bir zevki kalmayacak ve bunu yapmaktan vazgeçecektir diye düşünüyorum.
Benim kızımda ısırmışt,ı hiii diye ses çıkardım ama çekmedim göğsümü ,sırıttı ve gözümün içine  bakarak.
emmeye başladı .hiç bakmadım ona, sonra başka bir gün yine ısırdı bu sefer acısa da hiç tepki vermedim. baktı tepki yok bir daha da denemedi :))
onlara oyun gibi geliyor ve varlıklarını tepkimizle kanıtlamış oluyorlar :)) çok akıllılar çok....
umarım birazcık yardımcı olabilmişimdir :))))


dahlianur

tepki vermemeyi deniyorum ama cok acıtıyor artık. az önce de emdi azıcık sonra gene. burnunu sıksam bıle bırakmıyo hemen yıne kanattı. çözüm bulamıyorum :(


zeynep_bartu

bence burnunu sıkmayın, derhal memeyi ağzından çıkarın, oyuncak olmadığını anlıyabilir diye düşünüyorum, ama uzun emziren arkadaşlar daha iyi cevaplayabilir.


ikicocukannesi

kolay gelsin:)

benimki de yapmıstı, haififce burnunu sıkmam ise yaramıstı ama sonra da gozlerinin icine bakarak bu oyuncak degil meme, sakın ısırma demistimı.

hay allah,
aklıma da bir sey gelmedi:(


hulya_Oyku

Hiç öyle sıkıntım olmadı:)) 19 ay emen kızım damağı ile değil dili ile sağıyordu memeyi. Ben ona bağlıyorum..Alttan dili bir karış dışarıda olurdu...Ne güzeldi....:))babu

Benim okuyup uyguladigim ve iyi sonuc aldigim yontem su oldu: isirdigi anda memeden alip gozunun icine bakarak sakin ama net bir tonda 'anne isirilmaz aciyor, meme bitti' vb kisa birsey soylemek ve emzirmeyi durdurmak. Eger emmeyi seviyorsa isirinca meme yok baglantisindan dolayi isirmayi birakir ama zaten cani emmek istemiyorsa ve zorla emiyorsa (ki sanmiyorum) ise yaramaz sanirim bu yontem.


acengeloglu

Benim de oğlum bana böyle bir olay yaşattı. Öyle ki artık her iki meme de yara olmuştu. Arkadaşların bahsettiği gibi her türlü yolu denedim, ama vazgeçmedi. Emzirmeyi kesmemi söyledi etrafımdakiler. Bu ise asla istemediğim bir şeydi ve vazgeçmedim. Isırdığının farkında olmadığını anladım. Gayri ihtiyari bir ısırmaydı. Birkaç gün sonra anlaşıldı ki azı dişleri çıkıyormuş. Ben ise emzirmedeki o acılı anlara katlanmak için pek çok yollar denedim. Silikon göğüs kalkanı ile emzirmeye çalıştım, karanlık bir ortamda emzirirken görmeden denedim ama dokunduğu anda irkildi ve ağladı ağladı ağladı. Ne yaptımsa ne dedimse o silikon şeyi kabul edip emmedi.

Sonra yara bantı aklıma geldi. İlk başta görünce istemedi, çıkarmak istedi. Sonra anlattım, anne uf olmuş, acıyor. Bunu koyarsa geçecek vs. Oyuncak ayısını emzirdim şakacıktan. Bak ayıcık doydu, hadi sen de iç sütünü dedim ve oldu. Bir kaç defa mememi çıkarıp inceledi, eliyle yokladı, sonra alıştı. Böyle yara bantlı olarak epey süre geçti. Her defasında yeni bant koydum. Emzirme bitince doğal bir kremle kremledim. Beslenmesi için. Sonra yaralar geçti zamanla. Emzirdiğimde dişleri çatlayan yarılan yerlere bant sayesinde temas etmemiş oldu ve bu da acımı iyice hafifletmiş oldu. Şimdi oğlum 20 aylık ve ben hala emziriyorum. Eğer o günlerde yaşadığım o acıyla emzirmeyi bıraksaydım şimdi çok ama çok vicdan azabı çekerdim, buna eminim. Sabretmek ve anneliğin her koşulda fedakarlık olduğunu kabul etmekle çözüldü benim için.


elme

belki diş çıkarıyordur kaşımak için ısırıyor olabilir,şu rahatlatıcı jellerden sür istersen,emzirmeden biraz önce sürersin belki ısırmaz.çok acıyo ya biliyorum,diş çıkarırken benim kızımda ısırıyordu..ağlıyodum resmenBona

batu da diş çıkarırken ısırarak emiyor bir nevi dişlerini kaşıyor..


bebegimoldu

Merhaba,

Memedeki Jaws isimli yazımızda bu sorunu işlemiş ve çözüm yolunu anlatmıştık.
Tepkinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Muhtemelen dişleri kaşınıyor.
Ona uygun bir dişlik vererek sorunu çözebilirsiniz.

Hangi dişliği vereceğiniz de bebeğinizin gelişim evresine göre ayrıca önem arz ediyor. Piyasada farklı markalardan dişlikler var, bunlardan birini deneyebilirsiniz. Avent'in bebeğinizin içinde olduğu aylara göre tasarladığı dişlikler işinize çok yarabilir.

Yazıda dişlik seçmenin püf noktalarını da anlatmıştım.

Dilerim işinize yarar

Sevgiler -
bebegimoldu


Cevaplamak için Üye ol