hazır mamalar

fatmagunes soruyor: 10

merhaba, 4.5 aylık oğluma bir türlü mama yediremiyoruz. çalışmaya başladığım için sağdığım süt yetmiyor, eve gelinceye kadar acıkıyor ama 3 markayı da denememize rağmen ( milupa, bebelac, hero baby ) maya yediremiyoruz, önce bi tadına bakıyor sonra resmen ağzını kitliyor. aynı sorunla karşılaşanlar varsa önerilerini bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


paris

kolay gelsın tatlım bırde humana var ıstersen onu bı dene umarım mamayı alır:D


tweety26

birde golden goat no:1 bunu denermısınız?bu keçi sütü bazlı mama en iyisi ve bebeğede yarıyor.


larem35

hipp tavsiye ederim,üstelik organik.


Fundaaa

canım mamaya bebe bisküvisi katmayı dene (bal kat diycem ama çocuk daha küçük),tatlanacağı için belki yer,inş yer...


dennis

kendin yapmayı denesen? Benim kızım da hazır mamalardan hiç hoşlanmıyor ama evde yapılan sebze çorbasını (patates, havuç, kabak ve pirinç haşlanıp rondodan geçiriliyor) bayıla bayıla yiyor. Bir o var zaten yediği, diğerlerini resmen ağzına tıkıştırmak zorunda kalıyoruz!!! bir de denemekten vazgeçme, günlerce ağzını kilitlediği bir mamayı bir gün birden bire bayılarak yemeye başlayabiliyorlar. Muhallebi pişirmeyi denedin mi (pirinç unu ve devam sütü / anne sütü ile)? Yoğurtlu çorba deneyebilirsin (yoğurt+su+pirinç pişirilip rondodan geçiriliyor).
bir de kaşık mamalarını çok sulu hazırlayarak biberonla vermeyi deneyebilirsiniz. alıştırmak için önce su/anne sütü/devam sütü miktarını çok tutup giderek mama miktarını arttırıp su/süt miktarını azaltabilirseniz belki alışır mama tadına ve biberonla beslenmeye devam eder.
Umarım kısa sürede aşarsınız bu sorunu, zira bebek büyütmenin en zor yanının besleme olduğuna karar verdim ben. Ne diyelim, buna da şükür, Allah çaresiz dert vermesin bebeklerimize.
sağlıklı günler dileğiyle...fatmagunes

çok teşekkürler, denemeye devam edeceğim :)


cagandoruk

bide ben önereyim.milupanın milumil olanını deneyin bence.benım bebeğimde aynı durumdaydı milupa doktorlarıyla görüştüm iştahsız bebeklere özel bi ürün biz 4 aydır severek kullanıyoruz.iyi günler sevgiyle...


oyabes

Similac, tat olarak anne sutune en yakini. Milupa daha sekerli. Similac deneyin bir de.Taita

sma gold


fatmagunes

milumil ve hipp de oğlumun hoşuna gitmedi, sanırım mamalardaki koku rahatsız ediyor onu :) ülkerin pirinçli muhallebisi var, onu biraz yiyor. onun dışında sebze çorbası ve elma püresini severek yiyor. yakında da yoğurda başlarsak sütüm de tamamen bitmezse hazır mamaya gerek kalmıcak gibi görünüyor. önerileriniz için teşekkürler...


Cevaplamak için Üye ol