pamuk yatak sorunu?

mariposita soruyor: 4

çevremdekilerin tavsiyesiyle oğluma pamuk yatak yaptırdık ancak oğluşun ağırlığı arttıkça ortasına gömülüp kalıyor. bana hiç rahat ve sağlıklı gelmedi bu durum. bir de yüzüstü hariç başka pozisyonda yatmaz. yatak da baya kalın. sizce viscoya mı geçsem? o uygun mudur yüzüstü yatış için? ya da sert sünger mi?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


asklepios

Yatağı değiştirecek olmanıza sevindim. Bebekleri fazla sıcakta yatırmamak gerekiyor. Ben çok serin gecelerde uyku tulumunun üstüne penye battaniye örtüyorum, battaniyeyi de yatağın kenarlarına gergince sıkıştırıyorum, üstüne çekemesin diye. Uyku tulumuna dair, belki göz atmak istersiniz:   http://www.slumbersac.co.uk/about-safe.html


mariposita

teşekkür ederimmm;)


mezguashe

Asklepios biz de 1 haftalik bebebigimiz icin park yatak kullaniyoruz Ust zeminin Altima ahsap bir parca kestirip kafa kismini yukselttik hastanede ki yataklari ornek alarak. Hep te yan yatiriyoruz. Sirt ustu ve duz yatakta yatirmak gerekir ama misal gecen gece oyle bir cikardi ki Biraz uzakta olsak ve sirtustu yatiyor olsa dusunemiyorum bile. Insan cidden ne yapacagini sasiriyor..


asklepios

mezguashe, şaşırmakta haklısın, türkiyede hastanelerdeki bebek yatakları ve çocuk hemşirelerinin bebeğin yatış pozisyonu hakkındaki önerileri (hepsini kastetmiyorum tabi) çok yanlış ve kendi bilim dallarından bihaber olmakla ilgili. Lütfen bu linke bak, özellikle resimlere: http://www.nichd.nih.gov/publications/pubs/safe_sleep_gen.cfm, çeviri sorunu varsa uygun zamanımda çevirip göndereyim.
Cevaplamak için Üye ol