Anne köpekler konuşur mu?

baharyavuz soruyor: 4

Eylül'e kitap okurken, yada Eylül televizyon izlerken anne köpekler/arabalar konuşur mu? ARabaların gözü olurmu? Arabalar görür mü? gibi sorular soruyor. Bence sorular çok mantıklı çünkü gerçek hayatta hiç bir arabanın yada hayvanın konuştuğunu görmüyor. Bende hayır kızım konuşmaz/gözü olmaz, çizgi filmlerde /kitaplarda olur ancak. Sende resim yaparken istediğini, istediğin gibi çizebilirsin gibi açıklamalar yapıyorum. Yalnızca emin değilim açıklamalarım doğru mu yada böyle sorulara nasıl yaklaşmalıyım. Sizin bir fikriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ulku

bence dogruyu soylemek iyidir. o birazcik daha buyuyunce kendi hayalgucunu calistiracak ve o konusmayan kopekleri konusturacak :) ama bunun gercek olmadigini, kendi hayal dunyasinda oldugunu da bilecek.


Damla

Ben de doğru olduğunu düşünüyorum yaptığın açıklamanın. Ilgaz ben masallarda böyle olabilir deyince niye niye diye sorardı, bazen hala çok takılıyor kitaplardaki mantık hatalarına, ya da hızlandırılmış durumlara, ben o zaman kitap komik olsun diye, eğlenceli olsun diye ya da daha sevimli gözüksün diye öyle çizmişler gibi şeyler söylüyorum.


ElfAna

Bence de dogru bir yaklasim. Ben de boyle demistim Alpi' ye. Simdilerdeyse, insanlarin hayalgucu o diye konusuyoruz:)


baharyavuz

.Cevaplamak için Üye ol