Anadolu yakası anaokulu tavsiyesi lütfen ?

Burcu soruyor: 10

Defne şu anda 2,5(3 oldu artık) yaşında ve artık ona yetemez oldum..eşimle konuştuk mutlaka bir anaokuluna gitmeli artık..hem benim hem de onun iyiliği için bu gerekli..şimdi kafamdaki soruları yazacağım lütfen artıları ve eksileri ile cevaplarmısınız ? şimdiden teşekkürler :))

1- önce oyun grubu ile mi başlamalıyım ? evetse haftada kaç gün,kaç saat ?

2-oyun grubu için artık gerek yok derseniz 3 yarım gün mü 5 yarım gün mü ?

3-şu anda çalışmıyorum sabahtan öğlene kadar mı,öğleden sonra akşama kadar mı ?

en önemli son soru :))

3-ben İstanbul Maltepe de oturuyorum..yakın bir yer tercihimdir ama sizin önerinize de
açığım..anadolu yakasında hangi anaokulu ?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ozdenin_oykusu

maltepe zümrütevler de belit anaokulu var.kurucularından beri uzman pedagog.bu işe yıllarını vermiş çok başarılı bir eğitimci.sorularınıza hem bir eğitmen hem de bir ebeveyn gözüyle yanıt verecek ve sizi yönlendirecektir.tanışıp görüşmenizi öneririm.dilerseniz cep telefon bilgilerini yollayabilirim özelinizden.,
sizin ve kızınız için en hayırlııs olsunBurcu

ozdenoyku ve Yüksel çok teşekkür ederim :))


imgeiremselin

iki kızımda küçükyalıda AKD Kids anaokuluna gidiyor. Memnunum. Burası olmasaydı tercihim Belit anaokulu olurdu.


zskk

kızım 3 yaşında ve ona kreş arıyoruz akd kids ten bahsetmişsiniz fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz.
biz şuan bir kreşe gidiyoruz fakat okul müd. sağlık problemlerinden dolayı kapatıyor biz 5 veli olarak acil yuva arayışı içindeyiz yardımcı olursanız çok seviniriz.
dğer arkdaşların kızların 4 yaşında bu arada

biz mileyuma baktık hiç memnun kalmadık acayip kirliydi yerler ve halılar :(
nadire çocuk ev bizim okulu ve müdürümüzü kötülemekten daha öteye gidemedi ne yazıkki profesyonellik sıfırdı üstelik biz okulumuzu ve müdürümüz seviyoruz ve gayet memnunuz dememize rağmen sürekli aşağılayıcı bir konuşma sonrasında kendini övme :(
saklı dünyam çok güzel çokta beğendim ama eğitimi az yaratıcı zeka geliştirmek isteyenlere tavsiye ederim fakat okul müd. orda olmadığı sürece işler pek yürümüyor temizlik mükemmel en temiz okul diyebilirim
özel marin club anaokulu hakkında bilgi ve tecrübesi olana varmı?cerendoruk

Özden hanım her msja cevap vermeye çalışmışsınız ne kadar güzel bazıı okullarda da çalışmışsınız ama bana biraz tuhaf geldi açıkcası.. Her okulu övüp bir müddet te çalıştığınızı söylemişsiniz, madem memnundunuz neden çıktınız yada neden burda o okulları övüyorsunuz anlayamadım açıkcası..


acar2007

Bende çocuğumu 2,5 yaşında tam gün gönderdim ve hayatımın en büyük hatasını yaptım en güzeli oyun grubu ile başlayın 3,5 yaşından sonra gönderin.O zaman daha istekli oluyor.


EsraEA

Burcu, ben mümkün olduğunca evde olsunlar taraftarıydım. Hatta evde eğitimle ilgili 2 yıldır Amerikadaki gruplara üyeyim :)) Mümkün olduğunca parkta, bahçede olsunlar diyordum-diyorduk. Ama bizim bakıcımız kız meslek anaokulu öğretmenliği mezunuydu, onun da katkıları çoktu tabii. Bir türlü kıyamadığımdan anaokulu bile açtım :) Bakıcıları hamile olup ayrıldığından 6 aydır evdelerdi. 3 aydır da ben ücretsiz izindeyim.  Ama 3 yas 3 ayla birlikte çocuklar coştu. Bahçe, havuz, park hiçbiri kesmiyor. Çocuklar öğrenme açlığını enerji patlaması olarak dışa vuruyordu.

Ne zaman ki okulumuz başladı, şimdi diyorum ki acaba geç mi kaldık. Doğru okul, öğretmen ve sistemle birlikte okulun çocuklara katkısı çokkkk fazla. Bunu anne olarak biz evde ne yaparsak yapalım sağlayamayız. Eğitimci değiliz çünkü. Kaldı ki eğitimci anneler bile aynı şeyi yaşıyor. 
Şimdi öğrenmenin verdiği hazzı yüzlerinde okuyabiliyorum. Evde yetemediğini düşünüyorsan tereddüt etme. 
3 yarım günde çocuklarda kafa karışıklığı oluyor. Bugün okul mu ev mi diye. Çocuklar düzeni sever. 
Maltepe için de Marmara kolejinin anaokulunu öneririm. Üniversitenin okul öncesi bölümü de olduğundan, onlardan da destek alıyorlardır diye tahmin ediyorum. Bize uzak olduğundan, çocukları oraya vermeyeceğimden eğitim sistemini, anaokulundan beklentilerimi sorgulamamıştım. Ama Maltepe üniversitesinin hastanesinin doktoruyum, kampüse nöbete gittiğimizde anaokulunu da gezmiştim. Bahçesi, okul hoşuma gitmişti. Yeşillikler içinde bir yerde zaten. Tek problemi kışın kar ilk oraya yağıyor :)acar2007

Ebr hanim okul arayisi icerisinde olan bir anne icin yorumlariniza tesekkur ediyorum.Eger sizin icin sakincasi yoksa neden doga kolejinden memnun kalmamislar soyleyebilirmisiniz? Tesekkurler


Burcu

merhabalar,
baktım da bu soruyu 5 ay önce sormuşum..araya yaz girince kreş işini askıya almıştık..şimdi yine gündemimizde..cevaplarınızı bekliyorum ??
Esracım paylaşımın için çok teşekkür ederim..
 "Doğru okul, öğretmen ve sistemle birlikte okulun çocuklara katkısı çokkkk fazla. Bunu anne olarak biz evde ne yaparsak yapalım sağlayamayız. Eğitimci değiliz çünkü"
kesinlikle bu cümlene katılıyorum..
ayrıca Marmara kolejinin anaokulu tam olarak nerde ?Cevaplamak için Üye ol