İnek sütü, keçi sütü, devam sütü...

dilekdeniz soruyor: 7

Anne sütü 4. aydan sonra hiç almadı benim oğlum ve 1 yaşına kadar mama, ek gıda takviyesiyle büyüdü. 1 yaşından sonra inek sütü denedik ve günde 1 bazen 2 kez 500 ml geçmicek şekilde veriyorum. Gece de uyumadan önce aptamil devam sütü veriyorum. Bir kaç aydır keçi sütü de denedim onu da severek içti. Genelde inek sütü ve keçi sütü dönüşümlü veriyorum. Keçi sütü olarak kay marka kutu süt alıyorum, aynısını tüketen varmı? İyi  bir süt müdür? Çiftlik ortamından açık süt alma imkanım yok zaten inek sütü de cam şişede günlük alıyorum. Bizim gibi her çeşit süt içmeyi seven çocuklarınıza hangi sütü günde ne kadar veriyorsunuz? Özellikle keçi sütündeki benim bildiğim tek marka olay kay kutu süt daha mı iyidir? Cevaplarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum:)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nejyksl

merhaba.bende oğluma 1 yaşından sonra inek sütü ve keçi sütü dönüşümlü olarak verdim.oğlum süt içmeyi çok sevdiği için bazen 1 litreyide geçiyordu.kay markadan başka yok zaten keçi sütü.tadı inek sütü gibi ama.normalde keçi sütünün hafif bir kokusunun olması gerekir ama belki pastörize edildiği için kokusu kalmıyordur.2 yaşına kadar dönüşümlü olarak inek ve keçi sütü verdim,şimdi sadece uyku saatlerinde inek sütü veriyorum.tam hatırlamıyorum ama migros yada kipada başka marka keçi sütüde görmüştüm.soya sütününde yararlı olduğunu okumuştum ama oldukça pahalı.en güzeli zihinsel gelişimi için oğlunuzun yemeklerine ezilmiş ceviz katın.eğer yiyebilirse bütün verin eline yesin ama daha küçük belki yiyemez.ben oğluma 8 aydan itibaren her çorbasına her yemeğine 1 çay kaşığı ezilmiş ceviz koydum bir zararıda yok.allaha şükür zehir gibi bir oğlum var.


elifnazar

PINAR ÇOCUK,SEK GÜNLÜK SÜT DÖNÜŞÜMLÜ VERİYORUM.KEÇİ SÜTÜNÜ BİRKAÇ KEZ VERDİM SEVMEDİ PEK.BENDE SEVMEDİM ZATEN.ARA ARADA PINAR NORMAL SÜT VERİYORUM


gokalpileseyrialem

bütün annelerin dönüp dolaşıp geldiği nokta hangi süt?
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Süt ile ilgili yazım belki fikir verir.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2012/02/hangi-sut-daha-faydaldr.html


dilekdeniz

cevaplarınız için teşekkürler gerçekten süt konusu çok karmaşık...  gokalpileseyrialem yazdıklarını okudum güzel bir paylaşım, sanırım benimde sıralamam keçi sütü, inek sütü, devam sütü olacak:)  nejyksl senin de söylediğin gibi bende cevizi yeteri kadar veriyorum ama yine de sütün kalsiyum ve d vitamini takviyesi de gerekli çok şükür bütün sütleri sorunsuz içiyoruz:)gmzalp

dilekcim merhaba,

dedemanda atatürk orman çiftliği ürünleri satan şarküteri buldum, orda aoç marka günlük keçi sütü mevcut.uht yerine onu almanı tavsiye ederim.


ayse_deniz

Dilekcim hangi şehirdesin bilmiyorum ama Atatürk Orman Çiftliğininde keçi sütü var. Cam şişelerde günlük, aklında bulunsun :)


dilekdeniz

gamze merhaba canım çok sevindim ya tam olarak nerde bu şarküteri hemen alırım valla tabiki günlük keçi sütü daha iyidir.

ayşe ben antalya dayım burada da varmış aoç ben yok biliyordum iyi oldu ya çok sevindim teşekkürler size :))
aiswarya bizim gibi her türlü sütü seviyorsa azda olsa içir derim inek sütü tabiki cam şişede günlük veriyorum şimdi öğrendim keçi sütü de günlük varmış aoç de senin yaşadığın yerde de varsa daha iyidir ben koskoca antalya da yoktur diye hiç bakmamıştım:)Cevaplamak için Üye ol