Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı ?

sunny soruyor: 10

Sitedeki tüm soruları okudum ama cevap bulamadım .  Bebeğimin gözyaşı kanalı tıkalı, 9 aylık olduk hala kanalı açamadım. Netira ve tobrex kullandım,

1 yaşında operasyon gerekiyor diye biliyorum. Sorum şudur bu operasyonun narkozsun yapılabilme olasılığı nedir ? Bu şekilde yaptıran var mı?

Veya şu göz doktoruna götürdük o kanalı açıverdi diye birşey var mı ?

Masajı günde kaç kez yapmak lazım ?

Umarım ameliyat olmak zorunda kalmayız. Şu aşamada gözleri yaşarıyor, ama en başındaki gibi iltihaplar çıkmıyor kanala basınca.

Bu konuda istanbulda hangi doktora gidebiliriz ? Tavsiyelerinizi bekliyorum acil.

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


vildank

biizmki de aynı şekilde tıkalı.netirayı iki kez tobrexi de bir kez kullandık.ama tek çaresi masaj dedi dr.umuz.ve dediğiniz gibi 1 yaşından önce de operasyon olmaz dedi.masajın sayıs yok fırsat buldukça temiz bir bezle ya da temiz elle yapılacak dedi.fırsat buldukça yapıyorum.ama bir ilerleme yok hala.sürekli iltihap akıyor :(. 3 ay içinde geçer diye bekliyordum ama hala geçmedi.inşallah yakın zamanda geçer sizinki de bizimkide. gelen cevapları merakla bekliyorum.


handeasrak

Aynı rahatsızlıktan kayınvaldem ameliyat oldu lokal anestezi ile kesinlikle önermiyorum. zaten 1 yaşında bir çocuğu lokal ile yapabileceklerini düşünmüyorum. Altunizade Dünya göz Hastanesinde Dr.Levent Bey ameliyat etmişti.
geçmiş olsun.


ozdenin_oykusu

ben aynı sorunu kızım 58 günlükken yaşadım.gittiğimiz doktor tobrex ve göz çevresi temziliği için damla bazında birşey vermişti.bir de pomad.gözünün altı çok şiştiği için istemeye istemeye 2 gün d eantibiyotik kullandık ve geçti.inşallah sizinki de bir an önce geçer.


1980

Bizdede aynı sorun var .oğlum 10 aylık oldu.dünya göze de gittim ama oradan çok memnun kalmadım. Yeditepe Göz hastanesinden DR.Şule Ziylana götürdüm.DR.çocuklarla çok ilgili ve nasıl masaj yapacağımızı bize tekrar gösterdi.lavabo tıkandığında açmak için pompolama yaptığın gibi yapacaksınız dedi.ve bir ay önce gitmiştik.biraz düzelme oluyor gibi sanırım.07 Mayıs ta kontrolu var.bakalım dr.ne diyecek.eğer ameliyat derse dr.şule hnm.düşünüyoruz.inşallah hepimizin ki geçer.herkese geçmiş olsun.


1980

söylediklerinize katılıyorum.doğru yapılan masajla geçiyor.bizzat ablamın oğlunda vardı ve o hergün masaj yaparak gözyaşı kanalı tıkanıklığını ortadan kalktı.umarım bizim bebişlerinde geçer.Fundaaa

çayla temizlediniz mi hiç,çok faydası oluyormuş...Demlenmiş hatta eskimiş bir çaya tülbenti batırın hafifçe tamizleyin,inş işe yarar.... ÇAY NERDEN ÇIKTI ÇAYLA GÖZMÜ TEMİZLENİR DEMEYİN İNT ARAŞTIRIN BULURSUNUZ TAMAMEN DR LAR TAVSİYE EDİYOR....


1980

Fnd.çayla masajı dr.şule hnm.söyledi.ve şuan çayla masaj yapıyoruz.


Fundaaa

inş faydasını görürsünüz kuzular biranönce iyleşirozalp07

bu tıkanıklık nasıl anlaşılıyor  ağlayınca gözyaşı gelmezse mi???


satrun

Benim bebişimin bir gözü 2 aylıkken diğer gözü de 4 aylıkken geçti.Damla v.s. hiç bir işe yaramıyor.Bazan çok çapak olurdu.O zaman çay banyosu çok işe yarardı.Çay banyosu kadar su, gifrer, steril damlalar etkili olmadı.Makyaj pamuğunu demli çaya batırıp gözlerini silerdim.Ayrıca masajı ihmal etmemek lazım.Hiç süre koymadım ama her fırsat buldukça gözüne ters U şeklinde en az 20 defa masaj yaptım.Bir sabah uyandığında baktık ki gözler iyileşmiş.Doktorum en çok ağlarken masaj yapmamı tavsiye etmişti.Becerebildiğim kadar onu da denedim.Dilerim bir sabah uyanırsınız ve bebişin gözleri iyileşmişCevaplamak için Üye ol