Dönüşümlu yatılı bakıcı, pedagog?

ozgurbora soruyor: 2

Herkese merhaba,

2 aylık oğlum var. Su an dogum iznindeyim, ben bakıyorum.6 aylık olunca çalısmaya başlayacağım, başka bir sehirde bebekle yalnız olacağız.Esim maalesef İstanbulda kalacak.2 yıl orda kalmalıyım .Yatılı bakıcı düşünüyorum .Kardes olan iki kadın var ancak 3 ay biri 3 ay digeri donusumlu bakabiliyorlarmis (vize vs problemleri). Aracı olan güvenilir tanıdık kisi, iyi referans veriyor.3 ay dönüşüm isi benim kafama pek yatmadı aslında. Bir yandan da referanslar iyi....Sizlerin deneyimi, önerileri ne olur, bu isi kime danışmak lazım ? Pedagoglar yardımcı olabilir mı? Kafam karışık ... Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Ervinveannesi

Dönüşümlü bakıcı işi bebek için uygun bir çözüm olmaz..0-3 yaş arası öncelikle anne, anne çalışıyorsa anne şevkatinde ve değişme ihtimali olmayan bir bakıcı..Anne bakmayacaksa önemli olan bebeğin ihtiyaçlarının hep aynı kişi tarafından karşılanması..
Bebekte güven duygusunun gelişmesi açısından..
Keşke kendiniz baksanız bu dönemde...


ozge_oyku

Mecburi hizmet gibi bir durum var anladigim kadariyla. 2 farkli bakici ve hatta surekli donusum icinde olmasi onerdigimiz bir durum degil malesef. Bebegin, anne olmayacaksa, anne yerine gecen tek bir bakimvereni olmali. Donusum olmasi onun bakimverenine baglanma surecini etkiler. Keske ailenizden biri olabilse. Mumkun degilse de tek bir bakimveren olmasini oneririm.Cevaplamak için Üye ol