Buzluktan çıkan sütte naylon tadı ve kokusu

tugbaaa soruyor: 4

Milkway süt saklama poşetinden buzdolabından çıkarttığım sütlerde naylon tadı ve kokusu var. ekşi bir tadı yok ama yine de kızıma verip vermemek konusunda kararsız kaldım. diğer poşetlerde de aynı sorun var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


lopikcim

 ben de kaç tane poşet atmıştım ilk tadına baktığımda, berbat bir metalik tad almıştım, hatta göğsümden taze sağdığım sütle kıyaslamıştım..lansinoh tu sanırım markası poşetlerin..sonra aynı anda doğum yaptığımız kuzenime sormuştum da onda durum aynıymış..kızım allahtan içti bu sütleri, çalışmaya başlayınca(4.ayında)  hep bu şekilde donmuş süt verdim, hiç bir şey olmadı


tugbaaa

aynen tam tarif ettiğin gibi metalik bir tat var ağzımda.kızıma vermedim belki bozulmuştur diye bir deneyim bakalım içecek mi. teşekkür ederim.


taburcu

Ben de aynı marka kullanıyorum. Poşetten değil. Donmuş çözünmüş sütte sütteki enzimlerden dolayı kokuda değişiklik oluyor. Bozulduğu anlamına gelmiyor. Bazı bebekler bu kokudan rahatsız olup içmeyebiliyor. Kızım 4 aylıkken işe başladım 9 aydır bu poşetleri kullananıyorum çok şükür kızımın reddetme durumu olmadı.


aktiva

Ben de milkway kullanıyorum yaklaşık 4 aydır. Evet biraz kokusu değişiyor ama bu sakıncalı değil. Ilıtırken çok çalkalamayın ki besin değeri ölmesin. Şöyle bir kaymağı karışsın yeter. Ben memnunum oğlum içiyor sorun yaşamadım. Ama tabi fiyatı da biraz ucuz olsa iyi olacak.Cevaplamak için Üye ol