Yüzdeki kızarıklık

Zeynep12 soruyor: 2

Yaklaşık bir haftadır bebeğimin kaş cevresi, ağız kısmı, kulağı, kulağının arkası kızarıyor ama kendi kendine yarım saate falan geçiyor. Yüzünde küçük sivilce gibi pütürler var onlar bazen coğalıyor ve bu ara eli kulağında sürekli elini cektikten sonra baktığımda yine kızarmış oluyor nedendir acaba ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Sanemm

Eli sürekli kulağında ise varolan bir kulak sıkıntısı yoksa (bu kendisini belli eder, akıntı, ağlama krizleri... vb.) çekiştirdiği kulağı tarafındaki dişi geliyordur. Siz farketmeseniz de elini ağzına atıyor ardından da salyalı ellerini yüzüne değdiriyorsa tükrük de kızırmaya neden oluyor.

Biz yaşadık ve geçti, ilaçlara sıcak bakmadığımdan dişini kaşıması için ince bir dişlik alıp eline takmıştım, uyuyup uyandığında ağızı ile çok oynayıp tükrükle yüzünü tahrik etmemesi için eldiven takıyordum uyurken, tahriş olan yerleri ise ıslak bir pamukla temizleyip kuruduktan sonra düzenli olarak anne sütüyle nemlendirdim. Sizin tarif ettiğiniz aylarda başıma gelmişti ve bu önlemler sayesinde şu anda yüzü gayet iyi, geçti ve nüksetmiyor.


Zeynep12

Doktora götürmedim. Bu alerjiler sonradan cıkabiliyor mu ? 5 bucuk aylık olduğundan beri ek gıda alıyor bu zamana kadar olmadı bişey değişik bşeyde yemedi. Bu gun yoğurt yedi olmadı mesela ama dün yoğurt yerken çenesi kızardı hemen geçti ama her zaman olmuyo bu.Cevaplamak için Üye ol