Kızım emmeyi red ediyor;(

CigdeM_eC soruyor: 6

slm nurti anneleri daha önce bu konudaki yardımlarınızla çözüm bulmş olarak yine sizden yardım beklyrm..eylul 2 gundur emmeyi cat die kesti memeyi yaklastrnca kiyamet kopuyo sutum o emmeynce iyice azalmaya basladi ne yapsam...daha once sol memeyi emmyodu nurtideki annelern top tutusu yontemyle kandrmayi basardm 2aylikkken simdi nasl kanar bilmyrm artık herşeyden anlar oldu..


belki geçiçi bi dönemdir.ama emmezken zaten sütüm azalmışken böyle olunca oruç tutmaya bile çeknyrm tedirginim yaşına kadar bari emse diorum..diğer taraftan olduğu kadar olmadığı kader diyorum yani dramatikleştirmenin anlamı da yok...ancak  içten içe üzülüyorum..varmı sizin de böyle tecrübelernz..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


fistikcik

Ek gıdaya bu aralar fazlaca mı yüklendiniz ? Öyle ise ve emzirmeye devam etmek isytiyorsanız porsiyonları biraz azaltın ve önce emzirin.

Meme redddinin çok farklı sebepleri olabiliyor. Ek gıdaya fazla ağırlık vermediyseniz diğer sebepler şunlar olabilir :
- Evde bir gerginlik ya da huzursuzluk olabilir. Taşınma, odasının değişmesi, eve yeni birinin gelmesi gibi düzenini değiştiren bir şeyler olmuş olabilir.
- Emerken ısırdıysa ve siz gayri ihtiyarı fazlaca tepki verdiyseniz buna şaşırıp korkmuş olabilir.
- Diş çıkarma sıkıntıları emerken canının yanmasına sebep olabilir.
- Herhangi bir sağlık sorunu emerken canının yanmasına sebep oluyor olabilir. Doktorunuza mutlaka danışın.

Her durumda süt üretiminizi koruyun, emmediği zamanlarda iyi bir elektrikli sağma makinasıyla sütünüzü 3 saatte bir sağın.

Nemeye tekrar döndürmek için şu sayfadaki cevabımda bahsettiğim yöntemleri deneyin (bu mesajdaki memeyi reddetme sebebi farklı ama döndürme teknikleri benzer) :

http://www.nurturia.com.tr/questions/03b4e390-8b72-4de1-b5f4-9e1200f82bb1/1/3-aylik-bebegim-emmek-istemiyor


annevebebisi

Regl oldun mu bu aralar? Regl zamani emmeyi reddetme olabiliyor cocuklarda. Tadi vs degistigi icin galiba.


pag

bende ozellikle yaz sıcaklarında oluyordu ara ara...gogsumu bolca yıkayıp bir iki kez emmelik sütü bebise vermeden once dısarıya bosaltıp  ter ve sıcaktan tadı bozulan sütün tadını tazelemis oluyordum..:)  her seferinde işe yaradı..bir de konusurdum vermeden once....sıcakların etkisindense deneyebilirsin...daha erken pes etmemek gerek...


nurhayaty

Güzel bir duş al, herhangi bir kokudan( parfüm, şampuan vs.) rahatsız olmuş olabilir, daha önce bir sorun yoksa birden bu tepkiyi verdiyse muhtemelen sende oluşan bir farklılıktan rahatsız olmuş. Ayrıca oruç tutmayı bir gün denemdim ve sütüm çok etkilendi, belki sütün azalmıştır ve ona tepkidir. Ben kızım 16 aylık olduğu halde emzirmeye devam etmeyi düşündüğüm için oruc tutmayı kestim, bir günde bile etkilendi sütüm.


CigdeM_eC

fıstıkçık emerken iki kere ısırdığında bahsetmş olduğun tepkiyi verdim  belki dediğn gb...

diş çıkartma dönemiz 7 tane dişimiz mevcut..

gündüzleri çalşrken 2 defa süt sağyrm ve geceleri sabaha kadar saat başı emzryrdm anck artık sürtüm azaldğı için devam sütü ile anne sütü şeklnde gece devam edyrdu taki şu bi kaç güne kadar..ama acayip gaza geldm ve memeye yaklşmayan cocugu yanaştrdm ama sadece ağzında tutuyr...memyi sıktğmda süt ucuna gelyr buda bana azda olsa süt oldğnu gösteryr..emse belki yine çoğalıck ..su,üzüm,kompostyo devam ama bugün cocuk aldı tam moralm düzeldyi ama 20 cc süt cıktı iki göğsmden etabi emmz cocuk dedm.. 

 

gsh baskı yapmaya gelmyo  zaten emme pozisyonuna gence yıkyo ortalğı

annevebebisi bu hafta regl dönmndeym haklı olablrsn sütümün rengini gmsi olduğunu farkettm yada bana öyle geldi  ama reglm btmk üzere en azndan memeye yaklşmkta yawştan..

pag sütüm çıksa ilkini atcm sağp ama o bile zor gelyooken bozulma ihtimalıde olablr tabii

who bilyrm ki stres uykuszluk yorgnlukta çok etklyr e hepsi malum yaşyrz işyernde yaşsdm bi tatsz olaydan sonra 300 cc den 150 düştü yawş yawş azaldı geçen haftalarda bu 100 oldu oyuzden oruç yutup tutmamakta kararsz kalmstm anck burdaki annlermz sağ olsn cesaret verdler yaşsadğı tecrübelerle ve ilk 2 gün tuttum sonra regl olunca bırktm tabiki ama bu arada sütüm 50 cc 20 cc şeklnde azaldı da azaldı ve şu an orç tutmaya cidden korkuyrm stres oluyrm ...öff aslında büytmek istemyrm ama insanı canı az tez canlı olunca böyle olyo sanrm ..sabır sabır sabır..

Hepinizden Allah razı olsun bu mubarek günde aydınlattnz bei..sevgiler.

 


pag

Allah senden de razı olsun..Cevaplamak için Üye ol