Kaka sorunu:(

ozge2727 soruyor: 7

Merhaba;
4 aylık bir oğlum var.be yaklaşık bir aydır kaka sorunumuz var.5 ya da 6 günden önce kesinlikle yapmıyor.6 günü geçerse fitil veriyorum.Bugünde aynı şekilde 6 . günde yaptı ancak o da çok az bir miktardı.(fitilsiz yaptı)doktora sordum kayısıyı rendeleyip posasıyla birlikte verebileceğimi söyledi.Henüz küçük olduğunu düşünüyorum kayısı için.Çünü sadece anne sütü ile besleniyor.Masaj,zeytinyağı herşeyi denedim.ayrıca yapmadığı dönemde onda huzursuzluk yok ama ben son deree huzursuzum:(Sizlerin de önerilerine ihtiyacım var ..teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Yenidenanne

Merhaba,
5-6 günde yapmasının sorun olduğunu düşünüyorsunuz sanırım.
Benim oğlum da 4-6 ay arası dediğiniz gibi kakasını 5-6 günde bir yapıyordu. Doktora danıştık, normal olduğunu söylemişti. 7 günü geçersen 1 çaykaşığı zeytinyağı içirin demişti.
Dediğiniz gibi, hiçbir rahatsızlığı yok, kıvam, renk vs normal, sadece seyrek kaka yapıyordu. Ek gıdalara geçince gün aşırı yapmaya başladı. 
Bebek değil ama siz dertleniyorsunuz sanırım. Eğer endişelenmenizi gerektirecek seyreklik haricinde birşey yoksa bu durumu normal kabul edin.


Elif_Ezel

Merhaba

Benim kızımda doğdugundan 3 aylık olana dek 10-15 günde bir kaka yaptı ne büyük stresti çok iyi bilirim. Testlerinde sorun çıkmadı zamanla düzelir dedi doktor.Dışardan hiç müdahale etmedim ben sabırla bekledim.Sonra 10 gün de bir, 8,5 derken her gün düzenli olmaya başladı. İsterseniz kayısının suyunu verin önce posasına daha sonra geçersiniz. İşe yararsa ne mutlu. Geçmiş olsun miniğe


septik

Bu aylarda hemen hemen her bebekte olan bir durum.Eğer bebeğinizin bir sıkıntısı yok ise bence müdahale etmeyin.Hele ki fitil vermeyn derim.Bu sefer bu alışkanlık yapacak ve hep fitil desteği arayacak bünye.Bacak jimnastiği,karnını ovmak,popoya zeytinyağ masajı çok işe yarıyor.Zaten dr lar 7-10 gün arası normal diyor.


CokBilmis

Emziriyorsanız 10 güne kadar kaka yapmaması olası (www.pratikanne.com'un ikinci bebeği 10 günde bire kaka yapıyordu. O da bu durumları hep yamzıştı. Şimdi kızı büyüdü, eski yazıları bulamayacağım, sitesine bakarsanız belki siz bulabilirsiniz). Çünkü anne sütünü bebeğin vücudu tamamen emebiliyor, geriye kaka olacak bir şey kalmıyor. Yani siz zeytinyağı da içirseniz, kayısı da yedirseniz, bağırsaklarda dışkı olmayınca, ne çıkartabilirsiniz ki dışarı?


serseriim

slm benimde oğlum 8 aylık doğduğu günden itibaren hem kaka hemde çiş problemi çekiyorum çişinin probleiacil sünnetlik dediler yaptırdık kaksını sordugumda 7 günü gecerse ve sert dışkı yaparsa sorunmuş ama benim derdim rengi dogumdan hemen sonra yaptıgı gibi cok nadir sarımsı yapıyo bazıları dedi yediklerinden ama anne sütü alıyo ek gıdaya geçiş yapmadan öncede aynıydı rengi simsiyahyapışkan bugün dra götürdüm tahlil istedi fakat sistem arızalı oldugundan yapamadılar bakalım başka dra götürcem ne diyecekler renkk konusunda bugünkü dr beni az korkuttu normal degil dedi demir ve vitamin veriyorum allah kolaylık versin annelere


serseriim

öncelikle çok teşekkür ederim evet ankaradayım hacettepeyi birisi daha önermişti oraya götürmek için randevu bekliyorum bir arkadaşımdan içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim


pegy

BEN BU YAZIYI OKUYUNCA RAHATLADIM. BENİM OĞLUMDA 10 GÜNDE BİR YADA HAFTA BİR YAPIYOR ESKİDEN HERGÜN YAPARDI 7 AYLIK VE 2 AYDIR KAKA DÜZENİ DEĞİŞTİ.
http://pratikanne.com/2008/03/bebeklerde-geciken-kaka-problemi.htmlCevaplamak için Üye ol