bebeğim beni emmek istemiyor :((

aysemrah soruyor: 4

sütüm az olduğu için dr tavsiyesiyle mama takviyesine başladık ilk zamanlar beni emiyordu ama son 15 gündür emmek istemiyor göğsümü verdiğimde max 3 dakika emiyor sonrasında kendini geri çekiyor ağlamaya başlıyor bu durum canımı çok yakıyor ne denediysem olmadı sütüm artmadı ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

Bu soruyu cevapla


4 Cevapnurcan_eymen_efe

benimkide emmiyor ben uykudan uyanırken emzirirorum.yediklerine dikkat ediosan o emdikçe sütün artar.rezene,papatya çayları,dereotu,yer  elması,boza,humana stil tea kullanıorum ben.tatlı yiyincede güzel sütüm oluor yada işime gelior bilemiorum.canını sıkma bende kendimi yırttım emzirecem die geçen ay az kilo almış mama dedi doktor.ama bizimki az emior ve onla mutlu.arada emmeyince mama veriorum.ama önce emmesine uğraşıyorum.pes etme canını sıkma sütüm yok die sen ne kadar dinlenir mutlu olursan o kadar sütün artar stresten ve strese sokanlardan uzak dur.bol sütlü bol emmeli günler


taburcu

Sütünüz az olduğu için önce mamaya sevk edeceğine size sütünüzü nasıl artırabileceğinizi söyleseymiş daha makbule geçermiş.

Aynı yollardan geçtim. Kızım kilo almadığı için doktor mama dedi ve mama alan bebeğim beni emmeyi reddetmeye başladı. Biberonun kolaylığına alışan bebek ememerek sütü artırmak yerine hazır istiyor.

MEmeye döndürmek için uykuda emdiğini farkedince uyutup uyutup memeyi vermeye başladım. Biberonu tamamen bıraktım. Bu arada da aç kalmasın diye beni emdikten sonra mama vermeye başladım. Mamayı biberonla değil kaşık biberonla vermeyi denedim ama biberona alışan bebeğim kaşık biberonu da kabul etmedi. 90 ml mama hazırlıyorsam onun 30'unu döke saça anca içebiliyordu ve hep can hıraş ağlamalarla geçiyordu beslenme saati. Bunun üzerine Medela SNS diye bir ürün buldum. Onu satın aldım. Yukarıda bir başka sorunun linkini vermişler. Orada bu üründen bahsediliyor. Medela SNS'ye mama koyup onu göğsüme yapıştırıp kızımı öyle besledim hem beni emmiş oldu hem mamasını aldı.

Bir süre sonra hem beni emip hem biberon almaya başladı. Ama beslenme saatimizin kuralıydı. Önce 30 dk beni emecek sonra mama vereceğim. Bu arada hastane tipi pompa kiraladım. Her emme sonrası gösümü 20 dk sağıyordum. Bu beyne daha çok süt lazım mesajı iletmek içindi.

Süt yaptığı söylenen her şeyi yiyip içtim. Humana çayı  bende faydalı oldu. 2 ay durmaksızın uğraştıktan sonra her geçen gün içtiği mama azaldı. 3. ayımızada sadece anne sütü ile beslenmeye geçtik.


jayda

Sevgili anneler benim de bebegim biberondan sonra memeyi reddetti. 1 ay yuzde 90 mama yuzde 10 sutu sagip verebildim.philips aventin silikon gogus ucu koruyucusunu aldim biberon sanip emmeye basladi. tum yontemleri denemis bir anne olarak tek etkili onerim silikon meme ucu vermeniz. Insallah azalan sutum de giderek artacak. Sevgiler hepinizeCevaplamak için Üye ol