4. ayda ek gıdaya başlayan varmı???

buhar soruyor: 2

merhabalar..
arkadaşlar bebeğime doğduğundan beri mama takviyesiyle besliyoruz.. bu aralar hem emmede hem mama almada sıkıntı yaşıyoruz.. zorla içiyor mamayı sütümde onu doyuracak kadar değil.. bu ayda ek gıdaya başlayan varmı, nelerle başlanıyor,ölçüler nedir merak ediyorum.. doktorumuza gidince danışıcam muhakkak ama başlayanlarında fikirlerini almak lütfen ... tşkr ederim :)

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


zeynepada

bende 2 aydan sonra mama artı anne sütüyle devam ettik. 4. atda da ek gıdaya başladık. doymayınca mama fazla vermek istemedim. meyve püresi meyve suyua sabzelerden de ilk olarak patates ve havuçla daha sonra da kabak vermiştim. şimdide mavsim sebzelerini çok rahat yiyor. ayrıca yogurt da tabiki. ilk zamanlar çıkaryıorlar yavaş yavaş alışır. miktarı kendi belirliyor arkadaşın dedigi gibi. çok hysuzlandıgında kesersiniz vermeyi.


aysin84

mrb bende hem anne sutu hem mamayla devam ettık 35,ydan sonra benı emmeyı bıraktı 4 ayda ek gısaya gectık

en sindiirimi kolay suan elma..bununla baslayın.sonra yogur corba dıye gıdecek..nekadr ısterse okadar yedırın her yenı besını 1hafta arayla abslayın alerjı rıskıne karsı..bırde bende evde yogurt mayaladım kabız oldu sonra sütas babymix yedırdım duzeldı..onlada mayalayabılırsınız..çunku onun ıcerısınde sinbiyotık oldugunda hazmı kolay..ben çok menun ve rahatım suan..tavsıye ederım..Cevaplamak için Üye ol