Dr.birol saral

DRyucel soruyor: 5

Merhabalar 

4 aylık oğlum için dr ararken dr birol saral hakkında oldukça güzel yorumlar okudum. Tanışmak için randevu almak istediğimde Hisar Hospital dan ayrıldığını öğrendim. Yeni yerini ınternette bulamadım. Belki çocuğunu Dr.Birol Saral a götüren vardır diye buraya sormak istedim. Nasıl ulasabileceğim konusunda bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Florian

Birol Bey artık Lima Med'de çalışıyor. Şu an Lima Med'in websitesine bir haller olmuş ama numaraları şöyle: 0 216 5760200. Birol Bey muayeneden sonra isterseniz cep numarasını da sizinle paylaşır. 


DRyucel

Teşekkürler. Peki bi kaç sey daha sorayım belki taniyosunuzdur bir yıl boyunca her ay bebegi kontrole çağırıyor mu? Yapılması gerekler hakkında detaylı bilgi verip ayrica telefonla da ulaşılabiliyor mu?


Florian

Ben açıkçası bebek kontrollerini nasıl yapıyor bilmiyorum. 2.oğlum 10 aylık olduktan sonra Anadolu Yakası'na taşındığımız için Birol Bey'e götürmeye başladım. Hasta olduklarında sadece götürdüğüm için rutin kontrolleri nasıldır bilgim yok maalesef. Telefon ile şak diye ulaşma olmasa da mutlaka geri dönüş yapıyor. Hisar'dayken çok daha yoğundu. Şimdi nispeten daha rahat sanıyorum ki mesajlara çabuk cevap veriyor. 

Genel olarak yaklaşımı iyidir. Çocuklarla şakalaşır epey. Ama bana bazı şakaları itici geldiği için mümkün olduğunca kısa görüşmeler yapıyordum. Zaten kapısının önü epey dolu oluyor. Hisar'da sanırım tüm diğer çocuk doktorların toplamının 2 veya 3 katı kadar hasta bakıyordu. Hastaları hatırlar. Şak diye antibiyotik yazmaz (hatta hiç antibiyotik yazmadı şimdiye kadar). Alerjik öksürükten muzdarip büyük oğlum ve hep hava verdirerek en ağır hastalıkları bile atlattık çok şükür. Teşhisleri ve tedavisi hep olumlu oldu bizde. Yalnız verdiği her ilacı kullanmadım. Mesela p...tus (ilaç isminin tamamını yazmıyorum) yazdı 1 yaşındaki oğluma, başta kullanmıştım ve faydasını da gördük ama sonra sinir sistemine olumsuz etkilerini okuyunca bir daha vermedim. Birol Bey yazmaya devam etti ve çalışmalarda yazıldığı kadar kötü etkisi olmadığını söyledi diğer neredeyse tüm çocuk doktoraları gibi (belki haklı bilmiyorum). Ben onun yerine eczacımın tavsiyesi ile gerekli olursa parasetamol ve antihistaminik şurup verip aynı sonuca ulaştım. Bu dediklerim kesinlikle tavsiye niteliğinde değildir bu arada. Bunları niye yazdım? Çok iyi bir doktor olduğuna inanıyorum ama yine de her yazdığı ilaca güvenmeyin. Bunu genel olarak kendim ve ailemin diğer fertleri için de uyguluyorum.  

Birol Bey'i tavsiye ederim. Ben memnunum kendisinden. Bu seneki grip vakamızda ben test sonucunu paylaştım ve sağolsun mesajla ilaç bilgilendirmesi yaptı. İlla gelin göreyim demedi. Ayrıca ara ara yine yoğun öksürük var ve ben şöyle bir tedavi uyguluyorum dediğimde, devam edin 3 günde iyileşme görmezseniz gelin der hep. O bakımdan da paracı olmadığını söyleyebilirim. 

Kolaylıklar diliyorum. Güle güle büyütün bebeğinizi.


tubacet

Merhabalar, sorunuza şimdi rastladım. Siz yazalı 11 ay olmuş gerçi fakat kayıtsız kalamadım. Zira Birol Bey 7 senedir oğlumuzu götürdüğümüz tek doktordur ve tek kelimeyle mükemmeldir. Lima Med - Ataşehir  0216 576 02 00'dan ulaşabilirsiniz..


tubacet

Zaten cevap verilmiş 😊 Yorumlara bakmadan yazmışım..Cevaplamak için Üye ol