korku...

neslihana soruyor: 5

Oğlum 10 aylık ve doğduğundan beri yüksek seslerden korkuyor. Ben hapşırırken bile suratının şekli değişiyor. Doktorumuza sorduğumuzda normal dedi. Durumun devam etmesinden tedirginim. Aranızda bu tür bişey yaşayan varmı acaba???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozguranne

Ela da hapşırıktan korkuyor. 


elif_alya

alya'da doğduğundan beri yüksek seslerden tedirgin oluyor.kolikli bir bebektik..doktorumuz kolikli bebeklerin sese veya diğer dış uyaranlara daha hassas olabileceğini söylemişti..acaba kolikli bir bebekmiydiniz sizde?


hande

Can'da resmen doğduğu günden beridir seslere karşı aşırı hassas. aslında anne karnındaykende öyleydi. yüksek bir ses geldiği anda karnımda delirirdi:)) Can hala çok temkinli bir çocuk. Düşünmeden ve endişe etmeden hiç bir adım atmaz. Sanırım yapısal bir durum zamanla korkuları azalmıyor ama şekil değiştiriyor. Bilinmeyenden daha çok korktukları için herşeyi açıklamaya çalışıyorum. Ve normal tepkiler vermeye çalışıyorum. ayrıca bizlerinde arada korktuğunu bu duygunun da normal olduğunu anlatıyorum. böylece daha sorunsuz atlatıyoruz sanırım.


neslihana

Onur kolikli bir bebek değildi. Ama hande dediğin gibi Onur da biraz Can gibi çok temkinli. bende sürekli anlatıyorum...şu anda yavaş yavaş yürümeye başlıyor. mutlaka kendisi elimizden tutacak. bizim onun elini tutmamızı istemiyor. iki elide bir yere değmeden yürümüyor. (aslında düşmedi de ama... )


Taita

benim kızım da 10 aylık. hamileyken bile alarmın sesine benden önce o uyanırdı, onun hareket etmesine ben uyanırdım. kızım diğer şeylerden değil ama yüksek sesle konuşan insanlardan hoşlanmıyor.
korktuğu tel şey balon yapılmış bir sakız. herhalde her an patlayabilir diye korkuyor ???Cevaplamak için Üye ol