oğlum yataktan düştü...

cansuege soruyor: 7

6 aylık oğlumla ilk defa beraber yatmıştık beşiğine koymak istemedim ve olan oldu bebeğim yataktan düştü...çok korktum kucağıma aldıktan sonra biraz ağladı ve sustu...kontrol ettim heryerini ama içim rahat etmedi bugün aşısı da vardı sağlık ocağına götürdüm.Evdeyken 2 kerede yadiklerini çıkarmıştı.Doktora söyledim oda kontrol etti aşısını yapmadı bir problem gözükmüyor dedi ama aşıyı erteledi 2 gün sonraya ve bir daha kusması tekrarlarsa acil doktora götürmemi söyledi...İnşallah birşeyi yoktur oğlumun, çok korkuyorum daha babamıza söylemedim ama söyleyeceğim.yardım lütfen böyle düşenler varmı siz neler yapmıştınız???birşey olurmu???

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayberke

İçinizi rahat tutun ama genede gözlemleyin.Kusma, uyuklama , her zamankinden farklı davranışlar sergilerse hemen hastanelerin acil kısmına başvurun.Herkesin bebeği malesef düşüyor.İki gün boyunca gözlem düşüyor şimdilik size.geçmiş olsun.


cansuege

sağolun takipteyim zaten sadece biraz huzursuz oda hafif bi nezle geçiriyoruz ondan diye düşünüyorum inş. ondandır:(


skisac

Eymende çok düştü yataktan çok şükür birşey olmadı. Bir kerede televizyon ünitesinden koltuğa geçmek isterken ikisinin arasına kafa üstü düştü en çok o zaman panik olmuştuk, apar topar doktora götürmüştük çok şükür birşeyi yoktu. Geçmiş olsun. Allahım minik meleklerimizi koruyor.


ayberke

İnsan ne kadar serinkanlıda olmaya çalışsa olamıyor malesef.Ama beklemekten ve gözlemlemekten başka çare yok.Benim oğlumilk düşüşünü 9 aylıkken yaşamıştı.25 cm yerden kafa üstü çakıldı.İkincisi kendi beşiinden atladı (1,5 yaş cıvarı) 3 de geçenlerde.Sonuncusunda hastaneye götürdük.Röntgen çeklidi.2 saat beklnildi.Bayılma, bilinç kaybu, kusma , aşırı uyuklama olursa hemen gelin dendi.Allaha şükür bişey olmadı.Kendi çocuk doktorumuz hastaneye götürmeseydiniz bile demişti ama evhamişte insan huzursuz oluyor.Tekrar geçmiş olsun.


CokBilmis

Düşünce ağlamazsa şoka girdiğinin belirtisi sayılırmış, ağladıysa sorun yok demektir.

Küçük bebeği uyutmamak zor. Bilinç kaybı da uyku ile karıştırılabilir.

Eğer fışkırır şekilde kusuyorsa, gözleri dalıyorsa, olağan dışı nefes alıyorsa, görmesind sorun varsa (elinizde tuttuğunuz bir nesneyi gözleri ile takip edemiyorsa) sorun olabilir, hastaneye götürün.

Ama bu tür belirtiler yoksa hiç telaşlanmayın. Henüz bıngıldakları kapanmadığı ve kemikleri de çok elastik olduğu çocuklar düşe kalka büyüyorlar ve sorun yaşamıyorlar.


dennis

59 günlükken bebek arabasından beton zemine düşmüştü kızım. acille telefonla konuştuk, kusarsa, bilinç kaybı olursa getirin dediler. o ara panik ve heyacandan her ağlamasında mama verdik ve sonuçta kustu. karar veremedik çok mamadan mı kustu başka şeyden mi diye, gittik hastaneye. tomogrofi istediler, çok şükür bir şey çıkmadı. doktor kemiklerinin henüz esnek olduğunu bu yüzden kırılmaya karşı büyüklere göre daha dirençli olduğunu söylemişti. içinizi ferah tutun, çok büyük ihtimalle önemli bir şey yoktur ama yine de takipte olun. huzursuzsanız da tekrar götürün doktora. çok geçmiş olsun, bu kadarla kalsın inşallah.


cansuege

sağolun hepinize çok teşekkür ederim Allah a şükür iyi tekrar kussaydı götürecektim...sizlerede çok geçmiş olsun...o an dünya duruyo sanki en iyisi soğuk kanlı olmak ...nasıl becerebiliceksek...Cevaplamak için Üye ol