6 Aylık Bebeğe İnek Sütü

Zeynep12 soruyor: 3

Kafam çok karıştı. Kimi doktorlar 6 aydan sonra inek sütü verilir diyor, kimiside 1 yasına kadar yasak diyor. Sebze meyve püresi, yoğurt veriyorum emziriyorum ama hala mamada veriyorum çok iştahlı bi kavanoz sebze püresinden iki saat sonra acıkabiliyor. Yani mamayı hiç vermek istemiyorum. Annem süt verelim dediğinde yasak dedim ee siz içtiniz neyiniz var diyor ve cevremdeki herkes. Ne yapmak lazım ? 

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


PembeTavsanim

Kadir Tugcu 1 yas altindaki bebeklere inek sutu veriyordu.


Zeynep12

herkese tesekkurler. gmzalp tarifi deniycem tesekkurler. İnek sütü vermedim hala sanırım da vermiycem. Dediğiniz gibi sebze püresini akşamda vermeye başladım. Günde iki kere mama alıyor. Birde kahvaltıyı hallettik mi tamam sanırım. Kendim bisküvi yaptım. Şimdi kahvaltıda peynır yumurta pekmez bisküvi vs. bunları püre şekline mi getiricem ve neyle ıslatıcam meyve suyuyla mı ? Aslında tek tek yese de iyi ama şu an cesaret edemem sanırım


eloskovecanuk

Daha yeni başlayacağınız için devam sütü veya bitki çayı ile bulamaç hale getirebilirsiniz ama mesela yumurta sarısının veya peynirin bir kısmını ayırın parmağınızla azcık ezip arada ağzına minik minik kondurun...Zaten anlarsınız tepkisini...Kızım ilk başlarda öğürüyordu ben de biraz ara veriyordum...Böyle böyle 7 aylıken falan gayet parça parça kahvaltı şeklinde yemeye başladı. Kimi bebek de hiç öğürmeden hemen yutmaya başlayabilir, kolay gelsin:)
Cevaplamak için Üye ol