Karyolasının korkuluğunu ne zaman kaldırmalıyım?

eciko soruyor: 9

Merhabalar,

16 Aylık kızımın karyolasının korkuluklarını çıkartma zamanı geldi mi, fikirlerinize danışmak istiyorum.


 

Bebeğimin karyolası resimdekine benzer bir model, ve ön taraftaki parmaklıklar çıkartılık korkuluksuz bir yatağa dönüşebiliyor. 

Kızım bizim yatağımızda yatırdığımda uyanıp kendi kendine yataktan inip içeri gelmeyi çok sever. Kendi karyolasında yatırdığımızda ise buu yapamadığı için sinirleniyor ve korkulukları ileri geri iteklemeye çalışıyor veya bağırıyor. Korkulukları çıkartarak, ona istediği zaman yatağından inme ve ynaımıza gelme özgürlüğü tanımak istiyorum, ve bunun onu mutlu edeceğini de hissediyorum, fakat gece uykusunda düşer mi, bu yaşta bebek korkuluksuz yatakta yatmalı mı, emin olamıyorum. Sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nazveannesi

16 Ay çok erken uyandığında kendisi inip gelebilir ama uyurken çok kez yere düşebilir. Biz 30ay civarı sadece ön parmaklığı çıkarttık, buna rağmen hala yatağının önüne odasındaki büyük minderlerden koyuyorum ve iki kez yerde buldum, kırlentiler olduğu için bişey olmadı tabi.


cfka

Merhaba, Biz 2 yaş civarı tam hatırlamıyorum ama 1-2 ay oncesi ya da sonrası olabilir cıkarttık. Parmaklık yerine şu adresteki ( http://www.joker.com.tr/urun/safety-first-portatif-yatak-kenar-guvenligi-106-cm/12375 ) korumadan taktık. Böylece istediği gibi yatağına girip çıkabiliyor. Ama çocugunuzu en iyi siz bilirsiniz, inip çıkarken sorun yaşar mı yaşamaz mı diye. Bizimkine benzer başka markalarda da ürünler var. İncelemenizi tavsiye ederim.


Quelle

Merhaba, erken olduğunu düşünüyorum. Çocuklar çok hareketli uyuyorlar, başını koyduğu yerde , gece yarısı ayaklarını bulabiliyorsunuz. Kızım bazen yanımızda uyuyor, o kadar çok hareket ediyor ki bizim uyumamız pek mümkün olmuyor. Annnelerin uykusu cok hafif oluyor ama yine de uyanır siz duymazsınız, yerinden kalkıp tehlikeli işlere girişebilir. Biz bacağını korkuluklardan atacak duruma gelene kadar bu şekilde devam etmeyi düşünüyoruz. Bacaklarını atabilecek seviyeye gelmesi de ayrı tehlike yaratacak cünkü.


nazveannesi

quelle'ya katılıyorum bizde parmaklıklar yüksek konumdayken kendini öne doğru eğmeye başladığında (Allah korusun kafa düstü düşebilir) hemen korkuluğu çıkarttık. Korkuluğun boyu göğüs hizasından aşağıda kalıyorsa hemen çıkartılmalı diye düşünüyorum.strand

korkuluk içerden cidden itici olmalı haklıdır yavrunuz yer yatağı öneririm biz öyle yaptık 1 yaşında çok memnunuz kendi girdi yattı kendi kalktı falan, böyle çok kafes gibi engellenmek hoşlarına gitmez ve uyku da sıkıntılı bir aktivite olur uyumak istemez filan empati yapınca anlıyorsunuz.


ikikiz

Merhaba kızlarımı iki yaşında 90*190 yataga gecirip yanlarına cfka belirtiği korumayı aldık.

http://www.joker.com.tr/urun/safety-first-portatif-yatak-kenar-guvenligi-106-cm/12375


londonuk

kızım 6 yasında ama deli yatmaları bitmez normal yatağa gecen yıl gectık ama duvar tarafına degıl ama boşluk tarafına fileli düşmeyi önleyici 110 cm lik bir parça taktık ve görüyorum bazen örümcek gibi ona yapışıyor..yani daha da duracak 7 yaşında düşünürüm yoksa sıksık yatak düşmeleri yaşar allah korusun kafasını çarpar ...koruyuculara devam..16 aylık kızınız neki daha.mınnacık.nedır bu acele anlamadım..sevgıler


cfka

londonuk acele etmek değil bu bence. Kendi yatagına girip cıkabilmesi bir ozgurluktur bence, o yuzden dediğiniz file korumayı 2 yaşında kullanmaya başladık biz. Hatta montessori yonteminde yatak yerde oluyor ki bebekken bile kendi inip cıkabilsin diye.


caglal

acele etmek değil siz geç kalmışsınız londonuk kusura bakmayınama biz 1.5 yaşında çıkarttık 1 2 düştü sonra alıştı gayet korkuluksuz yatabiliyo yani.  yeryatağı da en mantıklısı öyle kocaman yataklara hiç gerek yok


Cevaplamak için Üye ol