Sizce tatilde yatak olarak neye/nereye yatırmalı?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 8

Birkaç gün sonra yaklaşık 10 günlük bir tatile çıkıyoruz. Yazlığa gideceğiz. Şimdi geçen sene Yağmur'un park yatağını götürmüştük, rahat olmuştu. Bu sene malum hem Yağmur büyüdü, hem de olaya bir de Irmak eklendi.

Aslında Irmak'ı portbebeye, Yağmur'u da küçülmüş olsa da idareten park yatağa yatırma alternatifim var. Ama Irmak portbebede terler büyük ihtimalle ve Yağmur da park yatak küçüldüğünden rahat edemeyip güzel uyuyamayabilir.

- Yağmur için normal yatakların yanına takılan bariyerlerden mi alsak?
(Uyanıp merdivene falan gider diye korkuyorum. Bir de bu dert var. Merdiven iniş ve çıkışına da bariyer almayı ya da kapı yaptırmayı düşünüyoruz.)
- İkinci el bir park yatak ya da karyola mı bulsak?
- Bu senelik idare mi etsek?
- Yoksa her yıl ortalama 2 hafta kalınacak bir yere bir şey almak mantıksız mı?

Kafam karışık... Gerçi karar vermek için geç de kaldım sanki...

Ne dersiniz? Siz nasıl yapıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


kader_eymen

yer yatağı kullanıyorum, tatillerde.


Zelal_

Ayşegül'cüm, bende benzer sorularla başbaşaydım haziran başında, işin Irmak kısmı yoktu bizde tabi... Bizde kuzenimin oğlundan kalma bir karyola vardı, parmaklıklı, geçen sene ve bu yaz onu kullandık, yatağı en alt pozisyona indirdik ve bu sezonu da atlattık. Evdeki yatağında hatta bazı gündüz uykularında bizim yatakta her cm2'yi itinayla kullanan Loran bey, o karyolada sorunsuz yattı, dedim, demek ki alanları neyse onu sonuna kadar kullanıyorlar...

Odalardan birinin durumu müsaitse; uyandığı anda tehlike arz edecek birşey içermiyorsa yani, Yağmur için yer yatağı çok mantıklı, Irmak içinde park yatak... İkinci el modüler ve temiz birşey bulabilirsen al bence, Yağmur kullanır sonra da Irmak hakkını verirsiniz...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hmmm evet yer yatağı çok mantıklı. O zaman yan odaya yer yatağı yaparız, oraya bebefonumuzu koyarız, kapısını da kapalı tutarız, açarda da dışarıdan kilitleriz, merdiven tehlikesi olmaz.

Park yatağımız var, onu taşırız kız için. Zaten sırf çocukların eşyaları için gittik ticari araç aldık, bagaj problemimiz kalmadı, kaplumbağa gibi herşeyi taşıyacağız yine yazlığa.

Öneriler için çok teşekkür ederim. :)


Damla

Biz de yer yatağı kullanıyoruz, eğer gideceğimiz yerde yatak yoksa sünger yatağını rulo yapıp yanımızda götürüyoruz.Aysegul_Yagmur_Irmak

Sünger yatak da süper fikir. Biz şimdilik oradaki yaylı yatağı yere koyarak halledebiliriz ama başka yerler için sünger yatak çok mantıklı.


rabbit

Bizde yer yatağı kullanıyoruz çok pratik oluyor


nesejoy

aysegulcum park yatakta yagmur yatamaz bence ben en son Ece'yi 9 aylikken yatirmayi denemistim yarim saat bile uyumamisti. her dondugunde bir tarafa carpti. o gunden beri annemlerde yer yataginda yatiriyorum cok rahat oluyor. 

yazlikta da kanepeye yatirdim yanina yastik dizdim ve bebefonu basucuna koydum, ilk gunler merdivenlere gitmesinden korktum ben de ama kalktigi gibi bebefonu aldigi icin ve hicbiryere kipirdamadan mizildanmaya basladigi icin korkum kalmadi sonralari. kapiyi kapatmak yeterli olur bence.


elfide

Ben bu sene 10 günlüğüne annemlerin yazlığına gittim. Oğlumla ben gittik sadece eşim 2 günlüğüne bizi almaya gelebildi. Annemler sağolsun çift kişilik yataklarını bize verdiler. Oğlum normaldede yanımda çok yatar. Onu duvar dibine yatırıyorum. Düşme tehlikesi olmuyor. Aslında park yatakta var yazlıkta ama kullanmadık. Kızım doğmuş olsaydı onuda park yatağa yatırırdım.


Cevaplamak için Üye ol