7 aylık bebek için yürüme

meltemelif soruyor: 2

Merhabalar
Eski soruları araştırdım ama bir türlü tam cevabını bulamadım..
7 aylık bebeğin yürümesine yardımcı ne önerirsiniz? İlk arabam, 4 in 1 gibi bir dolu oyuncak ve markası var? Hangisini almalıyım?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


jildando

7 ay yurumesi için çok erken, oncelikle emeklemeye başladımı? Kendi kendine yerden oturup dogrulabiliyor mu?
Ben ilk arabam almıştım, ama ne kızım ne de oğlum yurumek için kullanmadı, daha çok araba olunca binmek için kullandılar.
Dogal gidişata bırakıp, yurumeye çalıştıkları zamanda yanında durarak, ortamı ona uygun hale getirerek yardımcı olmak en sağlıklısı.


ikicocukannesi

merhaba,

kızım dogdugunda tecrubesizdim. oturmasına kafayı takmıstım. etraftan da yogun baskı hissettim aaa oturamıyor mu daha seninki vs. vs.- o sıralar kendimi korumayı beceremiyordum- kızımın oturabilmesi icin destekler koymaya basladım yanlarına yastık minder gibi. sonra okumaya basladım annelik kimligim bana bir seyler ogrenemem gerektigini ic sesimi dinelemem gerektigini soyledi. evden pc'yi attık. kendimi ic sesime teslim ettim bir sure. hic zorlamadım, hic kıyaslama yoluna gitmedim. oluruna bıraktım. aa oturamıyor mu diyenlere oturmaya hazır oldugu zaman oturur dedim gibi. her seyi onun surecine bıraktım; oturmasını da emeklemesini de yurumesini de konusmasını da...

simdi siz yedi aylık deyince ben de kendi acımdan yazayım dedim,
selamlar. Cevaplamak için Üye ol