halaaa süt koruyor olabilir mii?

melikeninannesi soruyor: 9

merhaba arkadaşlar şimdi benim 1 yaşında bi kuzucuum var ve ben lohusalıktan sonra 1 kez adet oldum o da bebeğim 8 aylıkken daha tık yok ve eylül sonu itibariyle korunmayı bıraktım test yaptırdım hamile değilim halaa süt koruyor olabilir mi bir kez regl olmam bunu değiştirir mi dr.a gitsem mi?


Bu soruyu cevapla


9 Cevap


zehra

Tekrar hamile kalmak istemiyorsaniz korunun. Sut koruyor olabilir de olmayabilir de. Regl olmadan hamile kalan pek cok arkadas var burada.


nesejoy

sut korumasi diye birsey tibben yok. regl olup olmamak da hamile kalmayacaginiz anlamina gelmez. eger hamile kalmak istemiyorsaniz korunun


merve_nisa

ben sadece lohusayken doğm sonrası kanama gördüm birdahada görmedim kızım 2 yaşında olcak. doktorum 2 yaşına kadar olmayabilrsin emzirirsen demişti. bayramdan sonra genede kontrole gidicem.


melikeninannesi

tekrar bebek istiyorum aslında ve dr.dan randevu aldım taa 21 kasıma verdi o da hayırlısı bakalım cevaplar için teşekkürler merve nisa sanırım benimde senin ki gibi olacak hayırlısı
zehra

Sutun korumasi tam olarak kulaktan dolma bir bilgi degildir aslinda. Tibben aciklamasi da var, soyle: Emzirmeyle salgilanan prolaktin hormonu yumurtaliklari baskilayabilir ve yumurtlamayi, dolayisiyla yeni bir gebeligi engelleyebilir. Ve fakat, guvenilirligi cok dusuktur, cunku ne zaman yumurtaliklarin ustundeki baskinin kalkacagini gozlemlemek pek mumkun degildir. Emzirme sıklıgı dustukce yumurtlama olasiligi artar. Ayrica bazi kadinlarda ne kadar sık da emzirilse, hatta ayni anda iki cocuk emzirilse bile, yumurtaliklarda yeterli baskilanma olusmayabilir ve yine yumurtlama gorulebilir. Bir kez regl olunduktan sonra da sut korur demek pek mumkun degildir.


kedidirkedi

Benim dr. um şöyle demişti. Devamlı emziriyorsan ve hiç regl olmadıysan süt korur. Bunlardan biri eksikse korunmaya basla.

Bu arada ben de 28 aya kadar emzirdim ama 4 ay sonra düzenli regl olmaya basladım.


ikicocukannesi

sut korur aslında. zehra cok guzel acıklamıs. aynı acıklamayı dr'umda bana yapmıstı. sut korur derken; emzirmek aslolan tabi, emzirirken salgılanan hormonlar. 

ben ikinci bebegime kızım 4 aylıkken gebe kalmıstım, sut koruyamamıstı ama regl olmustum. reglim biter bitmez de gebe kalmısım. simdi supriz bir oglum var:)

ne sıklıkta emzirdiginizi yazmamıssınız ve guvenililirligi dusuk bir yontem sut koruması. ustelik regl olmussunuz. eger bir bebek daha dusunmuyor olsa idim ve ben sizin yerinizde olsa idim esimle bize uyan diger yonetmleri kendime secerdim korunmak icin.

selamlar.


CokBilmis

Benim anladığım melikeninannesi korunmak istemiyor. Tam tersine hamile kalmak istiyor ve emzirdiğim için mi hamile kalamıyorum acaba diye soruyor.

Artık kısmeti ne zamanaysa, o zamana gelir ikincin melikeninannesi. Sağlıkla kucağına al umarım onu da :)


melikeninannesi

aynen cnm güzel açıklamışsın duygularımı Allah ne zaman nasip ederse artık bende öyle diyorum:)


Cevaplamak için Üye ol