bebeğim 3 aylık ve hala emziğe alışmadı?

ceren_eylul soruyor: 10

bebeğim 3 aylık hala emzik almıyor neyapabilirim, ?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ZeynepYenice

illa alması gerekmiyor bence emziği, benim ilk kızım asla almamıştı, bende çok üstünde durmamıştım zaten, 2.kızımada bir kaç kez vermeyi denedim almadı onada zorlamıyorum. Aslında almamasıda iyi, sonraki zamanalrda da bıraktırmaya çalışmak olmayacak en azından..


nisa06

BÜYÜK KIZIM 2.5 AYLIKKEN KÜÇÜĞÜ 6 AYLIKKEN ALDILAR EMZİĞİ.ARA ARA DENEDİM BEN DE


ceren_eylul

ara ara deniyorum vermeye çalışıyorum işin enteresan kısmı bazen gece uyurken veriyorum emiyor fakat gündüz uyanıkken asla almıyor:)merak ettim bizdemi sorun var diye ama normalmiş anladığım kadarıyla cevaplarınız ve ilgnize teşekkür ederim


ceren_eylul

aslında bazı arkadaşlar emziğin damak yapısını geliştirdiğini söylüyor varmıdır böyle birşey?


_cereninannesi_

Benim kızım hiiiç almadı. Zaten ilk doğduğunda aldı aldı almadı daha almaz derler ama alan da varmış yazanları okuyunca gördüm. Benim kız küvezde kaldı onun için sonrasında verdim ama almadı. onun yerine avucunun içini emer öyle de kendini uyutur :))))))ceren_eylul

benim kızımda başladı şuan elini emiyor:) ama fecii derecede sanki bal yiyormuş gibiii:))))ama benimki baş parmağını emiyor:)


ceren_eylul

evet bende çeşit çeşit aldım fakat bi işe yaramadı neyse artık almıyor yapacak bişey yok:)


polen

oğlum 6 aylıkken almıştı,sonrada vazgeçemedi,daha yeni bırakabildik.almazsaalmasın bırakmak zor oluyorsPetek

Bizim cimcimede kabul etmedi emziği... bizde zorlamadık zaten

Bence emzik bir mecburiyet olmaması gerekir. Bebeği emziğe alıştırmak bebeğe bir fayda sağlamayacak ve hatta ileride bebek emziği bıraksın diye akla karayı seçen anneler var.

Yani şöyle; eğer birşeyi ileride bıraktırıcaksan neden alıştırasın ki??


kedidirkedi

Ben de hiç emzik vermedim, istemedim alışşsın, çünkü sonra da bıraktırması var bu işin :) 4 aylıkken mecburen baslattım, 8 aylıkken kendisi bıraktı çok şükür. Ama ben kendim bakıyordumve hep emzirdim. Annesi çalışan bebekler daha cok ihtiyaç duyuyorlar genelde.


Cevaplamak için Üye ol