yulaf pisirmek :)

omernihan soruyor: 7

ya bu yulaf nasıl pisiriliyor? ben pisirince icinde hala taneler kalıyor, ve bizimki yemiyor kıvamı yogun geldigi icin. Pisince nasil oluyor bu yulaf , puding gibi puruzsuz olmaz mı bu sey?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


asna

Iskandinavya ayri bir dünya zati :)


nesejoy

tadi eger guzel gelmiyorsa kullanim yeri icin baska bir oneri : kofte yogururken icine ekmek degil islatilmis yulaf koyabilirsiniz.


ikicocukannesi

asna cok eneteresan,
bilmiyordum ben sasırdım:)

yemek kulturu ne farklı ulkeden ulkeye. uzun boyun evet alakası olabilir bence de sut ile. bende hulyavetuna sayesinde ogrendim su yulaf isini, bagıslayın cahilligimi lakin benim bildigim tek yulaf aptamilin icindeki idi. aldım ama daha denemeye fırsat olmadı. simdi senin yazı uzerine bende ablaya vereyim bakalım muzlu uzumlu. bakalım begenecek mi,

hoscakalın.


asna

ilk denemelerde begenmeyebilir, ama alisinca cok rahat oluyor, özellikle istahsiz oldugu zamanlarda biraz sulu yapip yutturuyorum ben, cignemesini beklemek bazen azaba dönüsebiliyor ya malum :)


Ezgi_

benim kızım da 8,5 aylık. birşey sormak istiyorum. bu yulafı sabah kahvaltısı yerinemi veriyoruz? bir de haftada kaç kez vermeliyiz? son soru: suyla nasıl pişiricez ve kaç ölçek suya kaç ölçek yulaf?


babu

benim okudugum bebek yemk kitabinda da aksamdan elma suyuyla islatilmasi oneriliyordu (usutunu kapatacak kadar). hatta icine minik dogranmis kuru meyveler de ekleyip. sonra pisirin dememis. sabah da puturlu yeme durumuna gore blenderdan gecirilebilir veya direkt yedirilebilir, biz denedik fena olmadi. ozellikle kabiz durumlarinda ilac niyetine.
genel olarak tum yemeklere pirinc yerine de konabiliyor benim bildigim. ishalse pirinc, kabizsa yulaf. :)


PetekRuya

Arkadaşlar,

Markasını tam hatırlamıyorum sanırım eti'ydi. Üzerinde süt çocuğuna verilmemelidir yazıyor. Ezme dışında ayrıca satılan yulaf var mı biliyor musunuz?

Teşekkürler,
Cevaplamak için Üye ol