Bebekler için yürüyüş ayakkabısı

ozguranne soruyor: 10

Yürümek üzere olan çocuğum için ayakkabı almayı düşünüyorum. Şu ana kadar süs amaçlı bir kaç ayakkabısı oldu.  Evin içindeyken yalın ayak yürüyor, ama evden dışarı çıktığımızda yere basmak istiyor. Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


khan

En önemli şey tabanın düz ve yumuşak olmasıymış. Bu arkadaşlar doğuştan düztaban oldukları için ve ayak çukurluğu (böyle mi denir?) sonradan oluştuğu için ortopedik taban vs. gibi şekilli şeylerden kaçınmalıymış.

Yumuşak taban derken:


Damla

Ilgaz'ın ilk adım ayakkabısı morhercare'inkiydi. Hatırladığım kadarı ile fiyatları da çok pahalı değildi.


Ozge

Derin'in de stride rite'indi, cok memnun kalmistik.


evren

Tan Ilgazın ayakkabılarını giyiyor yaklaşık 15 gündür dışarı çıkarken. O da havalar soğuk diye. Yürüme çalışmaları var ama doktorun önerisi ile evde ayakkabı giydirmiyoruz. Zaten ilkadım ayakkabısı denilen ve bir sürüsü paraya satılan ayakkabılardan almamızı, dışarı çıkarken yumuşak olan ama içi ortopedik tabanlı olmayan ayakkabılar giydirmemizi önerdi.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben ROBEEZ alıyorum.

www.robeez.com

Amerika'dan getirtiyorum. Eşimle geçen sene oğluşko daha minnacıkken epey araştırmış, bu markayı tespit etmiştik. Oğluma alırken arkadaşlara, eşe dosta da getirtmeye başladım. Satıyorum. 3 tip ayakkabısı var, hepsi gerçek deri ve bilek arkaları lastikli. Hafif büyük gelse bile ayağından çıkmıyor. Bir de mesela başka ayakkabı giydirsem huylanabiliyor, bunlar da henüz böyle bir durum olmadı. :)

1. deri patik, ev için ideal, giydirmesi harika. Tabanı süet, oğlum halıyı, yeri hissederek basıyor. (henüz yürüyor diyemiyorum :)) (elde yıkanıyor)
2. tabanı su geçirmez. Bu seri "mini ayakkabılar" diye geçiyor. Hem iç, hem dış mekan için.
3. tabanı sert lastik, dış mekan için.

Fiyatları da 55-65 civarı. Kanyon'da Stride Rite mağazası var, orada sadece deri patikleri var ama patikler 90 lira mesela. Sahibinden.com'da ilanlarım var. Siparişle de getirtiyorum. :)Aysegul_Yagmur_Irmak

Fotoğraf koyacaktım 3 tip için de ayrı ayrı örnek olsun diye, ama beceremedim.

Türkiye'de bebek ayakkabıları çok pahalı, hem de pahalı olduğu halde kalitesiz bir ton ayakkabı var. İstiyorum ki tüm bebekler kaliteli ayakkabılar giysin. Yavaş yavaş çevremde herkes Robeez'ci oldu. :)) Hele patiklerden bir çift alan, bir çift daha istiyor.Aysegul_Yagmur_Irmak

Bunlar mini ayakkabılar serisinden... Hem iç, hem dış mekan için. Tabanı katlanabilir yapıda. Öyle kalın ve sert değil.Aysegul_Yagmur_Irmak

Bu da sadece dış mekan için olan seriden...


pratikanne

Biz de hep bu patiklerden kullandik. Robeez den baska Bobux'lar da var. http://www.bobuxturkey.com/
http://babyneeds.com.tr/
Ayrica ev icin alti guderi ev coraplari var var. Bizdekiler Bony Moccasins markaCevaplamak için Üye ol