Bebekler için yürüyüş ayakkabısı

ozguranne soruyor: 10

Yürümek üzere olan çocuğum için ayakkabı almayı düşünüyorum. Şu ana kadar süs amaçlı bir kaç ayakkabısı oldu.  Evin içindeyken yalın ayak yürüyor, ama evden dışarı çıktığımızda yere basmak istiyor. Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


zeynep

Benim oğlum da yeniyeni yürümeye başlıyor, çok araştırdım, en sonunda elephanten marka cok güzel bir bot aldık- DEİCHMANN dan aldık- 65 TL idi.Magzalar icin bkz:http://www.deichmann.com.tr/tr/download/Adressen_gueltig_ab_2409.pdf

Bunun haricinde inanılmaz gelecek ama polaris'de cok güzel yumusak ayakkabılar var, 35 mi 40 mı ne fiyatları.

Pediped'i de cok övüyorlar-jokerlerde var-ama Türkiyedeki modellerini begenmedim ben.

sevgiler


huysuz

ben de bobux tavsiye ederim. biz çok memnun kaldık.


esraozlem

Ada mobil hayata geçtiğinde yaz başıydı ve ev içinde çorap dahil bir şey giydirmedik. Doktorumuz da çıplak ayakla devam etmemizi, tamamen yürüyene kadar ayakkkabı önermediğini, ayrıca ilk adım ayakkabısı da dahil her yaş için ayakkabıyı denemeden almamamızı tavsiye etmişti.

Tamamen yürümeye başladıktan sonra (14 aylıktı) ilk adım ayakkabısını Kifidis'den aldık. Ada'nın ayakları biraz tombul, bu yüzden her ayakkabı rahat olmuyor. Hatta patik alıp giydiremediğim de olmuştu bebekken. Kifidisin personeli oldukça ilgiliydi ve ayağına uygun olabilecek bir kaç farklı ayakkabı önerdiler. Denemeler sonunda altı ince ve esnek, hafif, bileği kavrayan, ve ayağının üst kısmına baskı yapmayan bir model almıştık.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Artık yürüyoruz ve dışarıda Robeez Tredz'lerden giyiyoruz. :) Bilekten lastiği sayesinde ayaklarından çıkmıyor, rahat rahat yürüyor.


esra

merhaba; ırmakyağmur ben ayakkabılarınıza sahibinden.com dan ulaşamadım  link verirseniz memnun olurum.
Aysegul_Yagmur_Irmak

Arkadaşlar elimde 3 çift Robeez Tredz gerçek deri ayakkabı var. Süet gibi ayakkabılar. Aynı modelden 3 çift var daha doğrusu. 16-20 ay için, 21-22 numara. Kış geçmeden satmak istiyorum, elimde kalacak, yazık olmasın. 50 liradan vericem. Gerçekten çok uygun fiyatı.


http://www.sahibinden.com/amerika_dan_bilek_arkasindan_lastikli_harika_ayakkabi_16-20_ay-74WQQaXQQ16914954WQQpXQQdisplayitem

2 çift de 9-12 ay 19 numara ayakkabı var, aynı modelden 2 çift yine. Bu ayakkabılar hem ev içinde hem de dışarıda giymek için. Bunu da 50 liradan veriyorum.

http://www.sahibinden.com/amerika_dan_bilek_arkasindan_lastikli_harika_ayakkabi_9-12_ay-07WQQaXQQ16554070WQQpXQQdisplayitem


Aysegul_Yagmur_Irmak

Yalnız o sitede Robeez'in sadece patikleri ve mini shoez serisi ayakkabıları var, Tredz (tabanı lastik, dış mekan ayakkabıları) serisi yok. Diğerlerinin fiyatları da benim fiyatlarımdan çok yukarıda. :)
purplehoney

Ayakkabıların modelleri, deri oluşu ve yumuşak tabanları gerçekten çok hoş. Ancak bebek ayakkabıları için çok önemli olan bir detaydan yoksunlar ne yazık ki... Bebek ayakları, ilk yürüme aşamalarında topuklardan yanlara kayma yapabiliyormuş. Bu durum, hem denge kaybına hem de şekil bozukluğuna yol açabiliyormuş. Topukların bu şekilde kaymaması için, ayakkabının tabanı veya diğer bölgeleri ne kadar yumuşak ise, topuk arkasından, bileğe uzanan bölgenin sert olması gerekiyormuş. Ancak bu şekilde ayak, doğru şekilde basar ve gelişirmiş. Robeez'ler, gördüğüm kadarıyla, arkalarındaki lastik nedeniyle, bileği kavrayacak ve topuğu dizginleyecek özellikte değiller. 

irmakyağmur, sen bu ürünlerin satışın yapıyorsun. Yanlış anlama olmasın lütfen. Burada amacım, satışlarını baltalamak değil, seninkiler de dahil, tüm bebişlerin sağlıkla yürümeleri için, bildiklerimi paylaşmaktır. :)Cevaplamak için Üye ol