döven bir anne hk.

afrezrudi soruyor: 10

yan apartmanımızda sürekli kızını döven ve küfür eden bir anne var. bir kaç defa çok üzüldüm ve uyardık. kadın bize küfürle cevap verdi. dün saat 22 den gece 1 e kadar kızını dövdü. na yapabiliriz? polis yardımcı olur mu? nereye bilgi vermeli. karışılmıyor da kızı sonuçta. ne yapalım bilemedik

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ediluj

Çok üzücü:(bende tam bilmiyorum ama polisi yinede arayın en azından gelip tutanak tutup sosyal görevlilere yönlendirebilir.


Secil_

çocuklara şiddet uygulamak birkaç sene önce yasaklandı.polise şikayet edildiği takdirde,eğer polis ''annesidir bir şey diyemeyiz'' deyip başından savmazsa,devletin çocuğu elinden alıp,kadını hapse atmasına kadar gider!
Şahsen kızım çok harekteli ve dolayısıyla düşüp bir çok yerini morartan bir çocuk.Hastaneye giderken düşünmüyor değilim,''acaba ben yaptım zannedip,işlem yapmaya kalkarlar mı diye''..seneler önce ben ufakken annemin başına gelmiş.İşlem yapmamışlar ama neredeyse yapacaklarmış,zor inandırmış kendisinin yapmayıp,benim haşarılıklarımdan olduğuna.
Sizin gibi başka rahatsızlık duyanlarda şikayet ederse çok daha fazla etkili olur


zeyneb

polisi arayabilirsiniz. savcılığa şikayet edebilirsiniz. çünkü bu suç takibi şikayete bağlı bir suç değil. her hangi biri suçu ihbar edebilir. annesi yargılandır. ancak soruşturma ve yargılama aşamasında sizin tanıklığınız gerekecek.


karışılmayacak bir durum değil bu. kim koruyacak bu çocukları kendi ebeveynlerinden?

gerekirse sosyal hizmetler il müdürlüğü bünyesinde bir kuruma bile teslim edilmeleri gerekebilir.


jise

sosyal hizmetler bünyesinde, çocuk esirgeme kurumlarında neler yaşandığını duyunca insan oralara da teslim edilmesini istemiyor :(umut_turgut

183 sosyal hizmetlr ihbar edebilindiğini duymuştum  hrhangi birine şiddet uygulandığı zamanozgu_naz

of bu çok berbat bir durum. yazmakta zorlandım.ama çocuklar gene de başka bir bağla bağlıdır o anneye. anneye nasıl başka bir çözüm bulunmalı bilemedim.baba yok mu ortada.bu kadın sürekli mi onca saat şiddet uyguluyor.çocuk konuşabilicek yaştaysa ona sorulsa. ay bu bana dert oldu şimdi resmen.


Banshee

Tüylerim diken diken oldu şimdi!!! Her ne nedenle yapıyorsa yapsın şiddet hiçbirşeyin çözümü değildir...Bence hemen ilgili makamlara haber vermelisiniz...

Anne olduktan sonra anladım ki  ; maalesef herkes ANNE olamıyor...


Secil_

ahh ahh!!! bir tarafta evlat hasretiyle yanıp tutuşanlar,olsa da bir lafıyla dünyayı yerinden oynatsam diyenler,diğer tarafta masum yavruların kıymetini bilmeyenler,hainler!yazıkk!
Mutlaka şikayet etmelisiniz,gecikmedenGulcanDeniz

Hemen yargılamamak lazım aslında. Çünkü kesinlikle annenin profesyonel yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Yoksa insan evladını saatlerce döver mi?
Keşke konuşulabilse, ama ona bile kapatmış kendini.
Bence polisi ya da sosyal hizmetleri aramalı.
Ama önce annenin tedavi edilmesi gerekli tabi...


afrezrudi

bağırmalarından anladığım kadarıyla baba yok ortada, kadın tek başına büyütür kızını. çünkü sürekli babana göndercem seni o... diyor kızına. kız da tahminimce görmedim hiç (aynı apartmanda değiliz çünkü, yan apartman) 14-15 yaşlarında falan. bir gün eşim dayanamadı, yeter artık çocuğa mı yetiyor gücün diye bağırdı. o da sana o.. ç.. dedi direk eşime. epey bir tartıştılar. sonra üst komşuları çıkıp, psikolojik rahatsız, uzatmayın siz çocuklar dedi bize. herkes dinliyor, kimsenin sesi çıkmıyor. kadın hiç durmadan saatlerce bğırıyor, hakaret ediyor. 1 tl için dövüyor kızını. 1 tlmı geri ver diyor, kız da anne sen verdin ya bana diyor. hayır çaldın sen diyor. .... bir yığın olay. bu tip olaylar bir daha gerçekleştiğinde direkt polisi arıcam, eğer ki kız hayır ben şiddet görmüyorum derse, bir şey yapamazlarmış ama en azından belki bu anneye bir ders olur.

bu arada kadına da yazık, kimbilir neler yaşadı da bu hale geldi ama bunda kızın bir suçu yok.Cevaplamak için Üye ol