döven bir anne hk.

afrezrudi soruyor: 8

yan apartmanımızda sürekli kızını döven ve küfür eden bir anne var. bir kaç defa çok üzüldüm ve uyardık. kadın bize küfürle cevap verdi. dün saat 22 den gece 1 e kadar kızını dövdü. na yapabiliriz? polis yardımcı olur mu? nereye bilgi vermeli. karışılmıyor da kızı sonuçta. ne yapalım bilemedik

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


lopikcim

:-(( bu duruma benzer bir olaya ablamla yaşadığımız yerde biz de şahit olmuştuk..Gecenin bir vakti hırsla bağırmalar oğluna, belki de vurmalar bilemiyorum( henüz ilkokul çağındaydı oğlan o zaman, şimdi üniversiteye gidiyor)...saatlerce süren tartışmalar, ağlama krizleri...yaşadığımız sitede güvenlik görevlilerine kaç kez söyledik, kapısını dahi açmıyor, zili çalındığında bitiyor tartışmalar..Ama kadın çok büyük ihtimalle şizofren, alt katımızda olduğu için bir kaç kez balkondan akan sulardan kaynaklanan tamirci gönderme durumları yaşadık, evi tam çöp ev..Kocası bir kaç yıl önce bıraktı gitti, büyük oğlu vardı ya babasıyla yaşıyor ya da kendine başka bir yerde yeni bir yaşam kurdu..Olan küçük oğlana oluyor işte..Ablam hala o evde yaşıyor( hafta sonları , hafta içi bizde), bu aralar şahit olmamış umarım bitmiştir..Ben sizin şahit olduğunuz olayda da kadının bu tarz bir psikolojik hastalığı olduğunu düşünüyorum..Tedavi olması için nasıl bir baskı-yaptırım uygulanabilir böyle insanlara???


derinuray

çocuk sahibi olabilmek için paralar döken insanları düşünüyorum da -ki bunlardan biri de benim zorla bir çocuk sahibi oluyor ve zarar görmesin diye gözünün içine bakıyor. bir de bu tür insanlar var hayatta Allah'ın verdiğin hediye olarak düşünmek gereken bir yavruyu (yaş önemli değil) bu derece hırpalamak, dövmek niye??? çocuğu düşününce ilerde kim bilir nasıl hatırlayacak belki oda annesinden gördüğünü yapacak çocuğuna. zincir bu şekilde devam edecek çok acı.

bence de bir daha karşılaşırsanız mutlaka polisi arayıp haber verin belki kadının gözü korkar.


afrezrudi

kadın hiç sakin konuşmuyor, sürekli bağırma modunda. konuşmaya çalıştığımızda da ağza alınmayacak küfürlerle cevap veriyor. yani eşime ağır konuştu çok, o da erkek sonuçta küfürlere farklı tepkiler vermesinden korkuyorum, yani olay büyüyecek diye. en iyisi polise haber vermek. tek üzüldüğüm nokta, bizden başka kimse ilgilenmiyor. yani polis gelse bir kaç şahit istese kimse yanaşmayacak biliyorum ama bir anne olarak bu duruma kayıtsız kalamayacağım


derinuray

maalesef çoğu insan bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığında devam ediyor:(((jildando

bence bir daha ki seferi beklemeden bir an once şikayette bulunun. Ben gercekten anlayamıyorum, nasıl oluyorda bir insan başka bir insana vurma hakkını kendinde goruyor. Hatta insan bile değil, hiç kimsenin başka bir canlıya zarar verme hakkı yok bence bu dunya da.
Bir daha ki sefer uygulayacağı şiddetin boyutunu bilemezsiniz, ya geri donulmez bir noktaya gelirse?
Kadının eğer varsa bir psikolojik rahatsızlığı onu da tedavi icin almaları gerekir zaten, size de, sizin çocuğunuza da zarar verebilir bilemezsiniz.


afrezrudi

bayanın apartmandaki komşuları ile görüştük. psikolojik rahatsız olduğunu, her zaman böyle olmadığını. eşinden dolayı çok sıkıntılar çektiğinin bilgisini aldık. yakın bir komşusuna, bir daha böyle bir şey olduğuna polise bildireceğimizi söyledik. şu an için bağırışma bile yok.


olcameric

aklıma kadının şizofren olabileceği geldi.eğer ki bu ve benzeri bir rahatsızlığı var ve tedavi olmuyor ise çocuğun onun elinden alınması kesinlikle gerekli.Bence polisi mutlaka arayın.bilmiyorum sosyal devlet nasıl işliyor bu konularda ama annenin tedavi falan olması sağlanabilir belki.


tubatulay

kesin kendi de babasından eşinden dayak yemiş biridir...yazık...psikolojisi saglam cocuga saglıklı bir ortam yapamayack insanlar colcuk sahibi olmamalı...cocukluk insanın hayatını yönlendiriyoo..kişiliğimiz o yaşlarda oluşuyoo..düvülen kızın da ilerde  saglıklı bi birey olacagını sanmam...Cevaplamak için Üye ol