Sigara içen kayınvalide:(

dinlebeni soruyor: 9

İşe giderken kızımı kayınvalideme bırakıyorum. Ailece hepsi sigara içiyor, gerçi kızımın yanında içmiyor ve içtirmiyorlar ama ya camekanlı balkonda ya da mutfakta içiyorlar kış günü havlandırmada fazla yapılmıyor tüm duman evi sarıyor. Akşam çocuğu aldığımda üstü başı, saçları hep sigara kokuyor. Bu problem olmasa çocuğuma çok güzel bakıyorlar, orada mutlu ve güvende. Öğretmenim yarım gün çalışıyorum 5- 6 saat orada kalıyor. Sırf bu problem yüzünden oradan alıp kreşe vermek mantıklı olur mu bilmiyorum. 2 farklı oyun grubuna verdim birinde bir çocuk çok kötü vurdu kızıma diğer grupta kafası yarıldı hastanede sabahladık kreşlere güvenim kalmadı. Kocaman insanlara sigarayı bırakın ya da 6 kat inip dışarda için demek de haddim değil ama o dumanın kuzucuğumun ciğerlerine dolduğunu düşünmekde beni çok üzüyor ne yapsam ki?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


dinlebeni

Ev küçük, camı açıp mutfakta içiyorlar kızım başka odada oluyor ama yayılıyor işte eve.. ben bile 2 saat otursam gelince tüm üstüme sinmiş oluyor koku evde 4 kişiler hepsi içince böyle oluyor.


1sehzade1sultan

zor bir tercih ama yinede uygun bir dille konuşmayı kreşe vermeye yeğlerdim


gecce

aynı sıkıntı bizde de var gitmeden önce haber veriyorum evi havalandırıyor kayınvalidem sigara içmişse ağzına bişey atmadan gelmez yanına ama keşke içmeseler kendi annemde babamda bıraktılartorun aşkıyla:)

 


gecce

odanın kapısını kapatıp camı açıp içseler yada balkonda çocuğun üstü başı kokmaz bence kayınvalidemler öyle içiyor hiç kokmuyor kızım bu konuda hassasım abarttığımı düşünüyorlar

 CokBilmis

Benim de annem içiyor. Balkonumuz var, balkona çıkıyor. Sigarayı söndürdükten sonra biraz daha kalıyor balkonda üstü başı havalansın diye. Ağzına da bir karanfil, sakız vs atıyor. Kızım henüz fark edemedi annemin içtiğini. Hatta eski bakıcımız da aynı şekilde içiyordu. Ben sigara dumanı kokusunu alınca anında tıkanan bir insanım, kokuya da çok duyarlıyım. Ben rahatsız olmuyorum. Onlardan da rica edin balkona çıksınlar.

Çocuğunuzun ruh sağlığı ile fizik sağlığı arasında seçim yapmak zorunda kalmanız büyk haksızlık.


eloskovecanuk

Sigara içen kişiye o kadar kokmaz, muhtemelen onlar aman başka odada içiyoruz nolucak diyolardır ama o duman heryere gider, kendi üstlerine ağızlarına siner ve o şekilde de çocuğu kucaklayıp öpüyolardır mutlaka, ıyy tüylerim diken diken oldu..

Malesef benim ennnnn nefret ettiğim, sinir olduğum konu sigaradır, ben olsam heralde rest çekerdim ya sigara ya torununuz diye. Eğer yok sigaradan vazgeçemeyiz diyolarsa torunlarından vazgeçerler. O zaman kafalarına dank eder işte...

Ben bu konuda yapıcı bir çözüm bulamam malesef. Eğer sigarayı bırakmıyolarsa,  iyi bir kreş ya da oyun grubu bulana kadar da araştırırm..


PembeTavsanim

siz soyleyemiyorsaniz esiniz soylesin??

birkac yerde asagidakine benzer yazi okumustum.

http://www.nurhanuz.com/sigarayibirak.html


dinlebeni

Kayınvalidem içtikten sonra gidip ellerini falan yıkıyor ama koku saçlarına giysisine siniyor kızıma sarılıp öpünce koku dolaylı yoldan bulaşıyor dede ve amcalar içinde aynı durum geçerli. Yanında içmiyor olmalarını bile takdir ediyorum ama 20 yıllık tiryaki insanları vazgeçirmek imkansız gibi. 3 yaşına girince yarım gün bir okula başlayacak kızım yaz tatilinde de zaten 2 ay evdeyim. 3 ay daha bu duruma dayanacağım sanırım :( bakılmak için olmasada ziyaret için o eve hep gidilecek keşke bıraksalar ama zorrr çok zorrrrr.
 


PembeTavsanim

o link tam olarak sigara birakmala alakali degil.


Cevaplamak için Üye ol