rOtavirüs aşısı yaptıran varmı

seyrisefa soruyor: 2

bu hafta kızım 12 haftalık olacak. rotavirüs için son haftamız ama ben hala karar veremedim .rotavirüs çok gereklimi sizce

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


annevebebis

Tülincim, uyarın çok yerinde çok teşekkür ederim. Ben de seni seviyorum ama kimseye yaptır ya da yaptırma demediğim için yorumlarımın soruyu soran kişiye cevaben verilen bir bilgi niteliğinde olduğunun altını çizmek isterim. Elbette ki herkes doktoru ile istişare edebilir, kararı buna göre verebilir. Elbette internetten herkes de araştırıp bulabilir ama herkesin aklına geliyor mu araştırmak bilmiyorum. Misal ben de çocuğuma rota aşısını yaptırmıştım ve daha sonra araştırmak aklıma gelmişti... İsterdim ki bir yorumda bu ve benzeri bir bilgi göreyim ve gerekirse kendim araştırayım, gerekirse de doktorumuza danışayım ve kararımı sonra vereyim. Ben de böyle düşünen anneler olabilir diye yazıyorum. Yoksa linkli yorumlarımı okuyup geçmek ya da okumadan geçmek de mümkün.

silky, CDC, gov uzantsısından da anlaşıldığı üzere Amerikanın resmi hastalık kontrol ve önleme merkezidir ve açıklamaları resmidir, bir diğer ifade ile doktorlar da içerikler ve diğer konularla ilgili bilgilerini güncelleyebilecekleri resmi bir kaynaktır.. Tek taraflı ya da araştırma içeren bir bilgi sunmadım zaten. Doktorunuza sorduğunuzda da size söyleyeceği içerik yukarıdaki yorumda yazan içerikten farklı birşey olmayacaktır.

mar, her aşının yan etkisi olabilir. İçerikler uzun mevzu ama istersen bu linkten http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/appendices/b/excipient-table-2.pdf tüm aşıların içeriklerini "contains" başlığı altında görebilirsin. Rota soruldu diye rotanın içeriğini yazdım.


ipekkusgoz

yapılsın ya da yapılmasın demek için değil ama yaptıracaklar için dün okuduğum bir bilgiyi aktarmak istedim. Özellikle altını çizmişler çünkü. Aşının 2 dozu arasında 2 ay olmalıymış ve  2. dozu 6 aydan sonraya kalıyorsa ilk dozun da yapılmaması gerekiyormuş.
Cevaplamak için Üye ol