konak

gurkanyucel soruyor: 7

konak derdimiz var,ilk 15 gun kafasi tertemiz olan cocugun bir gecede
kafasinda konaklar cikti ve tam 1 aydir gecmedi,sebamed sampuan
kullaniyoruz,biryerde once yagla masaj yapin sonra yikayin yaziyodu,sebamed yagla ovaladik,sonra yikadik ama yine
gecmedi. gerci ciddi bir sorun degilmis,sadece kozmetik bir sorunmuş ama kafaya taktik,nasil gececek bu konaklar?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


hilaltimur

ama sizin bebek 4 aylıkmış
biz o zamanlar sadece zeytinyağı sürmüştük doktorumuzun tavsiyesiyle
o da işe yaradı


Annegozuyle

Bizde de oldu:( Johson kullanıyoruz. Doktor badem yağı sürün banyodan önce demişti. Ama işe yaramadı fazla. Azaldı gerçi ama tamamen kaybolmadı.

Bu durumda zeytin yağı+nivea deneyelim bakalım.

Sebamed'in sabununu kullanan var mı?


Annegozuyle

Zeytinyağı+nivea işe yarıyor sanırım. Oldukça azaldı. Ha gayret:)


boraninannesi

Oğlumda konak aylarca sürmüştü. 3 aylık olunca geçer demişlerdi ama sanırım 6 aylık olana kadar devam etti. Doktorumuz önce zeytinyağı sürmemizi tavsiye etti. Zeytinyağını sürüp bebek tarağıyla hafif (bastırmadan) tarayınca bir de üstüne banyo, konakları azalıyordu. Ama günlük azalmalar. Ertesi gün tekrar çıkıyordu. Sonra iyice arttı ve yanaklarına kadar yayıldı. Doktorumuz deniz suyunun da iyi gelebileceğini söyledi. O sıralar yaz dönemi olmadığından şu okyanus suyundan alıp biraz kafasına sıkabilirsiniz demişti. O nu da denedik olmadı. Sonra bir gece baktık ki bebeğin kafasından su gibi sıvılar akıyor. İyice moralimiz bozuldu. Bir tanıdığımız da bu karbonat yöntemini söylemişti. Bir de onu denedik. İyice kötü oldu ve en sonunda dermatoloğa gittik. Doktor hanım karbonat sürdük deyince kulaklarına inanamadı. Çocuğun cildi zaten kuru iyice kavlatmışsınız dedi. Ve maalesef kortizonlu bir damla (kafa derisine 4 damla damlatılıyor) ve yanakları için mustela stelatopia krem verdi. Dermatit varmış. Bunları kullanmamıza rağmen ara ara yine tekrarladı. Şu anda çok şükür kalmadı sorunumuz. Ama doktorumuz bu tip dermatitin özellikle bluğ çağında tekrarlayabileceğine, yüzünde veya vücudunda döküntü olabileceğini söyledi. Sonuç olarak karbonatı hiç tavsiye etmem.


zskk

pratik anneye katılıyorum ne zaman johnson ürünlerine geçtik konak olduk bizde daha birkaç aylıktık sonra nivea saç vücut şamp.döndük geçti geçenelre banyoda gözüm yandı dedi bende yine saf saf johnson a geçtim halbuki nivea da göz yakmıyo bilyorum ama hadi dedim değişik olsun ama hooop konaklar geri geldi. yıkanmadan birkaç saat önce bebek yağını pamuğa dönüp saçına sürüyorum sonra yıkanıyoruz. banyodan sonra baba kız saç tarayıp böcekleri eline alıp (konakları) hooop üfleyerk uçuruyolar bu da bizim saç taama şeklimiz oldu :)


Betul_Emre

merhabalar oğlum 4.ncü ayını bitirmek üzere.. bugün banyo yaptırdıktan sonra camın kenarından dışarı baktırırken birde ne göreyim özellikle kafasının tepe noktası olmak üzere bir çok yerinde pul pul bişeyler var muhtemelen de onun adı konak oluyor..

doğduğu günden beri sebamed kullanıyorum şampuan onunla alakası olsa en baştan çıkardı diye düşünüyorum.. birde kış olduğu için sürekli yıkayamıyoruz..

banyondan önce zeytinyağı sonra fırçalı tarak ve şampuan kesin çözüm olurmu?


gurkanyucel

zeytinyağı sürüp biraz bekleyin,konaklar yumuşadıktan sonra sert bir tarakla tarayın, yumuşak fırça konakları sökmüyor çünkü, kafaya fazla bastırmadan sadece konakları sökecek şekilde tarayıp sonra yıkayın. anında çözüm beklemeyin,bunu 1-2 ay süreyle devam ettirin,sonunda tamamen yok oluyorlar
Cevaplamak için Üye ol