Fenerbahce koleji, anabilim koleji, sevinc koleji, yonder koleji, sancaktepe okyanus koleji velileri bakar misiniz ltf

Kozzy soruyor: 9

Merhaba, oglum 4.5 yasinda. Eylul ayinda ilkokula gidecegi okulun altyapisinda anasinifina baslatmayi dusunuyorum.

Evimiz Atasehir'de ve eve en yakin olan Fenerbahce koleji. Yaz okulu da oldugu icin mantikli geliyor. 

Yalniz ilk soyledikleri fiyat uzerinden cok az indirim yapiyorlar. Is ciddiye binince guzel indirim yapiyorlar mi bilen var mi? Veli olup da olumlu olumsuz fikir beyan eden olursa cok sevinirim.

Diger cevredeki okullari da yazdim aklimda olan. Iclerinden bir tercih yapacagim. Yonder fiziki kosullar acisindan biraz geride kaliyor gibi. Bahce vs... Anabilim ve okyanus daha faaliyet sansina sahip yondere gore. 

Ben konuyu acmis olayim. Istanbul'da yasayan annelerden donus bekliyorum.

Tesekkurler simdiden.

Sevgiler

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ayberke

Merhabalar, Oğlum Yönder Kolejinde okuyor.2 sene Doğa Kolejinden sonra buraya bu sene geçtik. İlk gezdiğimizde fiziksel koşulları benimde aklımda soru işareti bırakmıştı. Biz memnunuz ve bir sonraki senede orada okuyacağız .Doğa Kolejinde paramızla rezil olurken burda herşeyi düşünüyorlar. Etkinlikler ise hiç bir okulda bu kadar geniş değil. Bu etkinlik derslerinide çocuklar çok seviyor.Okul gibi okul diyebilirim. Biz eski okulumuzda yürüyerek giderdik şimdi 1 saat yol gidiyoruz servisle.Ama okul iyi bir okul.Öğretmeninimizde çok iyi.

Bu arada önümüzdeki yıl okulda sadece ilköğretim kademesi olacak ortaokul ve lise yeni alınan Ataşehir de başka bir yerde olacak.Sormak istediğiniz başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.


ozguranne

Benim kızım 2.5 yıl Fenerbahçe Kolejine gitti. Biz çok memnunduk. Yurt dışına taşındığımız için ayrılmak zorunda kaldık ama gönlümüzdeki yeri büyük.


guta

Ben de Anabilim'i tavsiye ederim. Bizimki de orada okuyor. Ben sosyal akademik her anlamda başarılı buluyorum. Sormak istediğiniz bir şey olursa her zaman sorabilirsiniz.


ankarali34

https://www.nurturia.com.tr/questions/ff8c72c9-29ba-4c55-979c-a5b500f6cd61/1/maltepe-bahcesehir-koleji-ve-marmara-koleji-hakkinda-bilgisi-olanlar


daha çok maltepe kartal ağırlıklı ama kolejlerle ilgili birçok yorum var, işinize yarar mı bilmiyorumFlorian

Sevgili guta, oğlum Anabilim Anaokuluna gidiyor son 3 yıldır. Akademik olarak çok baskın gibi görüyorum bu sene (ilk 2 sene çok memnundum). İlkokulda da aynı şekilde baskı var diye duymuştum. Siz ne düşünüyorsunuz? Biz de karar verme aşamasındayız. Anabilim bu sene tüm günü parçalara bölüp oradan oraya sürükleyip bazı günler dışarı çıkarmadı program yoğun diye. 5 yaşındaki çocuklara böyle yapıyorsa ilkokulda daha sıkı olur ve çocuk bunalır diye düşündüm ama elbette sadece bir tahmin bunlar. Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.


guta

Merhaba Florian. Anaokulu deneyimim yok o okulda. Acaba okuma yazma öğrettikleri için mi? Küçük oğlum için de düşünüyorum, yazdıklarınız benim için de önemli o yüzden. Ben ilkokul kısmını pek akademik baskın olarak bulmadım açıkcası. Gün içerisinde ne yapıyorlar bilmiyorum tabi ama mutlaka klüp dersi, etüt saati, drama saati, beden eğitimi hiç atlanmadan yapılıyor. Çok da eğleniyor bizimki. Hemen hemen her ay tiyatro gösterimi oldu. Sınıf öğretmeni bazı dersleri drama sınıfında oyunlarla gösteriyor. Ama sınıf öğretmenimiz dolu dolu 40 dakika ders yaptığını, verimli geçtiğini de söylüyor, bu da benim için önemli bir şey. Ödev her gün oluyor ama ders çıkışında yarım saat sınıfta yapıyorlar. Eve çok küçük bir ödev geliyor, bir video izlemek gibi konuları ile ilgili. Haftasonu ödevi oluyor tabi ama bence o da çok değil. Birinci sınıf her yerde biraz daha yoğun olabilir ama ondan sonrası için benim görüşüm baskıcı olmadığı yönünde. Merak ettiğiniz bir şey olursa her zaman sorabilirsiniz. Bir de biz çok baskıcı bir okuldan buraya geçtiğimiz için bize çok iyi geldi :)


Florian

Çok teşekkürler yanıt için. Cuma günleri Sancaktepe Kampüsü'ne gidiyorlar ve bizim oğlan ciddi ciddi ilkokulu orası olacak zannediyor. Epey de seviyor ortamı. Bakalım biz de bir görüşüp değerlendirelim madem diye düşünmeye başladım. Paylaştığınız için çok teşekkürler.


Kozzy

anabilim ılkokul 1.sınıf ıcın yemek dahıl ne ıstıyor pekı ?


Florian

Bizim kurum anlaşması nedeniyle indirimimiz var Anabilim'de, o nedenle normalde fiyat nedir bilmiyorum. İndirimli halini de şu an bilmiyorum açıkçası. Henüz görüşmeye de gidemedik. 


Cevaplamak için Üye ol