Gebelikte kozmetik kullanımı serbest midir?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


gokalpileseyrialem

Kimyasak deterjanlar,çamaşur suyu vb zehirli solunum yapılacak temizlik malzelmelerinin temasından da kaçınmak gerek bildiğim kadarıyla. Ama oje-eseton ya da makyaj malzemzelerinin zararlı olduğuna dair bir bilgim yok. Zaten kendin için ne zararlı ise ona da zarar verecektir.Bu mantıkla hareket edersen kafan karışmaz diue düşünüyorum.
Hamilelik annelik ve bbek bakımıyla ilgili tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. Yolun çok başındasın. Hayırlı olsun bebeşin sağlıkla kavuşun birbirinize. Faydası olacağını düşündüğüm pek çok yazım var.Bir göz atmanı tavsiye ederim.Sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler-ek.html 


barok

ilk üç ay özellikle organ gelişimi dönemi olduğu için mümkünse hamilelik sürecinin tümünde de kullanılmamalı diye okumuştum ben , zararlı maddeler deri yoluyla da geçebilir. bilmeden pek çok şey yapabiliyoruz ama önemli olan öğrendiğimiz andan itibaren dikkat etmek diye düşünürüm ben hep, sağlıklı sorunsuz bir hamilelik ve doğum dilerim :)) 


HAWOR

kozmetiğe ne gerek var hamilelikte...bence hamilelik bütün kadınları zaten çok güzel kılıyor...bebişlerin sağlığı her şeyden önemli,cilt temizliği için zararsız sabunlar,gül suyu,nemlendirici yetmez mi insanı iyi hissettirmeye zaten?
tabi bunlar benim düşüncelerim.ben ağrı kesici bile içmedim inatla,saç boyatmadım,kozmetikleri kullanmadım ya da çok dikkatle seçtim.çok şükür çok sağlıklı ve güzel bir kızım var...her çektiğim sıkıntıya değdi kesinlikle...


ceyla

benim doktorum kozmetik kullanma demişti.faydası olmadığı kesin zararı olması büyük olasılık. risk almaya gerek yok bence. sağlıklı mutlu bir hamilelik dilerim :)


emotional_mel

benim doktorumda kaliteli malzeme kullandıgın sürece kozmetik ile ilgili sorun yok dedi ama ben ona rağmen yapsam bile kii bazen yapıyorum hemen eve gelince siliyorum sonucta özel günler oluyor bazen insan kendini daha iyi görmek istiyor aynada.aseton oje kullanmıyorum açıkcası ama belki cok özel bigünde sürerim.saç boyası 3 ay dayandım doktorumda boyama demişti zaten ama sonra çok dibe değdirmeden yapabilirsin ve iyice durulamak şartıyla ama onuda kuaförde yapmıyorum kendim evde,açıkcası kuafördeki boyalar daha zararlı gibi geliyor. beyazlarım olmasa dayanıcam ama ön tarafımda özellikle irsi nedenlerden dolayı beyazım oldugu için boyadım. ema

Bende çok makyaja düşkün birisi değilim zaten hamileliğim boyunca parfüm kokularından yemek kokularından nefret ettim ama ben olsam senin yerinde en azından ilk 3 ay mümkün olduğu kadar azaltırım bebeğin gelişimi açısından ilk 3 ay çok önemli çünkü.Hayırlı doğumlar diliyorum:)


Damla

İlk doğumumu yaptıran doktorumun sitesinden saç boyama ile ilgili bir link. Kozmetiklerle ilgili bir kısıtlama getirmemişti. Diğer yazıları da işinize yarayabilir. Güzel bir hamilelik dilerim.


emotional_mel

Doktorlar sanırım bu konudada 2ye ayrılmış durumda, benim doktorumda kaliteli olduğu sürece sorun yok demişti ben yinede araştırdıgımda bazı doktorlarında yasakladığını okumuştum,her zaman yapmıyorum ama açıkcası arada yapıyorum. 


firdevsdalay

oje parfüm ve güneş kremi bunların zararı olmaz ama illa ki cildime özen gösteriyorum dersen eczanelerde BELLA B markası var onlar yardımcı olurlar.Cevaplamak için Üye ol