Gebelikte kozmetik kullanımı serbest midir?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


firdevsdalay

canım paraben içermeyen maddelere dikkat et sakın paraben olmasın.makyaj yapmazsın cilt makyajı tutmaz.güneş kremi kullan yaza giriyoruz lekelenmen yoğunlaşır.haklısın doktorlar ikiye bölünmüş durumdalar kozmetiğe girince reçetelenmediği için birde onlar hiç bir risk almak istemiyorlar.ama dediğim markayı incele eczanedeki uzmanlar seni yönlendiriceklerdir.


tiara

dermatolog bir arkadasim yüz ve saç derisinin çok emici olduğunu, her gün yikanilan şampuanin iyi seçilmesi gerektiğini, güneş kreminin elzem olduğunu ama gebelikte emilmeyen fiziksel bariyer yapanların tercih edilmesi gerektiğini söylemişti. Şampuan olarak sebamed everyday shampoo, yüzüm için güneş kremi olarak uriage minerale kullandım, hamilelik yaza geldiği için vücut için de avene 50+ kullandım. Makyaj olarak rimel ve allık kullanırdim, hamilelikte bıraktım hala da kullanmıyorum, çok da gerekli olmadığını fark ettim galiba. Bebeğime zarar verme ihtimali olan birşeyi neden her gün yüzüme sureyim ki diye düşündüm açıkçası, mümkün mertebe az kimyasala maruz kalmaya calisiyorum artık, gebelik insanı daha bilinçli kilabiliyor..


derya08

Bu konuda hep tedirgin oldum ama nereye kadar,yüzüm pul pul,dudaklar çatlak patlak.Elleri vücudu söylemiyorum bile.Doktor ilk 3 ay kesinlikle yok dedi.Son üç ay tamamen bitkisel olmak şartıyla olabilir dedi.Çok kaliteli ve pahalı bir markanın nemlendirici,el kremini ve dudak bakımını aldım.Yüzüm harita gibi.Aldım ama yinede sürmeye cesaret edemiyorum.

Zaten cildim çok kuru,hamilelikle dahada kurudu :))
Cevaplamak için Üye ol