Oğlumu nasıl kendime sevdirebilirim

Atanin_annesi soruyor: 10

Bu aralar psikolojim pek iyi değil ama boşuna da değil kızlar. 14 aylık oğlum var. Çalışan bir anneyim. Oğlum çok güler yüzlü bir çocuktur. ama bana karşı hiç değil ne yapsam boş sanki. Babasına karşı gülücükler gülücükler ona buna herkese karşı öyle. Tanımadığı insanlara bile güler. Gel dese gider herkese. Ama bana karşı bi tebessüm bile etmiyor. Güldürmek için neler yapıyorum. Çok ağırıma gidiyor. Akşam olsun diye iple çekiyorum eve gidiyorum beni görünce hiç bakmıyor bile tarafıma. Babası gelince çığlık atıyor kıpır kıpır oluyor. Oğlumu nasıl kendime bağlıyacağımı şaşırdım.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ozge_deniz

Bol bol oyun oynayın ve eve geldiğinizde oğlunuzun öz bakımını siz yapın. Üzülmeyin çocuklarda dönemsel olarak böyle olabiliyor. Dediğim gibi daha çok bire bir ilgilenmeye çalışın.


babel

Işe başladıktan sonra 3 ay boyunca ciddi bir tavrı oldu oğluöun bana. Alışması ve aslında onu terketmedği anlaması çok uzun sürdü. Ne zamandır çalışıyorsunuz? sadece onunla ilgileneceğiniz ve birebir zaman gecireceğiniz şekilde planla yapın. Oyunlar icat edin kitap okuyun. Sık sık seninle olduğum için çok mutluyum seni çok özlüyorum zorunda olduğum için işe giddyorum vs diyin. Çok sevdiğinizi hatırlatın sık sık. Geçecek. Kimseyi annesini sevdiği kadar sevmesi mümkün değil. Rahat olun. Zaman verin. Babasını bile evden çaktırmadan gönderip bir tam gün birebir vakit geçirin haftasonu falan. Düzelecektir.

Sevgiler.


snoopytiny

Benim kuzu da aynı şekilde babaya çok düşkün. Özellikle benim işime acele gittiğim günler dönüşte beni hiç sevmediğini, ya da azıcık sevdiğini söylüyor. Sanırım onu bırakıp gitmem rahatsız ediyor, üstelik beni ağlamadan uğurluyor. Ben akşamları onunla daha çok oynayarak ya da sabah daha erken kaldırıp onunla vakit geçirerek telafi yoluna gidiyorum. Beni sevmediğini söylediği zaman çok çok etkileniyorum en çok anneye nazın geçtiğini bilsem de:( Yalnız değilsin atanın annesi:)


kediblack

bir arkadaşımın kızıda aynı şeyi yapıyordu o da çareyi işten geldiğinde hemen ilgilenmemekte buldu, işten geldikten 10 dk sonra filan kucağına alıyormuş, oyununa dahil oluyormuş, böylelikle epey düzeldik demişti sende onu deneyebilirsin. en azından çözüm ihtimali..


sehergil

Bizimki 4 yaşına girecek. Daha yeni yeni bana bağlandı. Ben hep yoğun çalışıyorum. Babası öğretmen olduğu için daha fazla vakit geçiriyorlar. Dün kreşten ben aldım. 10 dakikalık yürüme yolunu öyle bir uzatmışız ki 45 dakikada gelebildik eve. Yoldaki çiçek, böcek, köpekleri inceleye inceleye. İkimiz de birlikte vakit geçirdiğimiz için çok mutlu olduk. Bunu daha fazla yapmam lazım diye düşündüm. Daha fazla özel vakit geçirmek için fırsat yaratabilirsiniz.Atanin_annesi

Arkadaşlar her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız için, Babasına benden daha düşkün olmasına artık üzülmüyorum ama yabancı insanların bu kadar peşine takılması, annesine göstermediği güler yüzü yabancı insanlara göstermesi çok zoruma gidiyor. Bakalım zamanla inşallah düzelir.


deren22

aynı durumu ben de yaşadım hala hafifletilmiş halde aşıyorum. benim oğlum konuşmaya başladıgında bana git sebi sevmiyorum sen kokuyorsun diyordu. aylarca ağladığımı biliyorum. ama büyüdükçe düzeliyor. şimdi 2,5 yaşında ve beni öpüyor seni seviyorum diyor. zamanla düzelecek üstünde durmayın ve ona üzüldüğünüzü belli etmeyin.


gzmhrrm

merhaba bunun nedeni sizi az görmesi eğer enerjiniz yetiyorsa eve gelince elinize bir oyuncak alın mesela peluş ilk defa gördğü bişey olsun onun seviyesine inin ve onunla oyun oynamak istediğinizi söyleyin başta size ilgisiz kalabilir ama inatle oyuncakla oynayın ona şarkı söyleyin bir bakacaksınız ki bebeğiniz yanınıza gelmiş ve sizinle oynuyor oğluma ben öyle yapıyorum araba yarışı çarpıştırma felan yapıyoruz nasıl izliyor bizimki de babacı :)momi

Oglumda babaya duskundur hala da öyle gündüz benimle daha fazla vakit geçirir şimdilerde Caanniimmmm Aannneeemm der boynuma sarılır dünyalar benim olurr.yeni başladı bu durum sizde bunu yaşarsınız çok yakında uzulmeyin çocuklar her gün farklı şeylere takiliyorlar.


sefemu

sizi sevmemesi mümkün değil bunu unutmayın.. ister istemez üzüntünüz yüzünüze davranışlarınıza yansır ve bebekler böyle durumlarda geri çekiyorlar kendilerini.. huzursuzluğu farkediyorlar.. hiç üzülmeyin dönem dönem anneci babacı olacaklar ama hep analarının kuzusu da olacaklar:) ben hep en çok zamanı geçiren onu en çok eğlendiren kişi de olsam bi dönem benden uzak gibiydi çok üzülüyordum ama çabuk geçti ve hep varsa yoksa annesi.. hem güzel tabi ama çok da yorucu.. bu da zamanla azalacaktır.. en sağlıklısı da herkesle uygun iletişimde olması.. anneci de babacı da olmasın inş..


Cevaplamak için Üye ol