18 aylik oğlum sürekli kosuyor ??

inciemin soruyor: 7

Arkadaslar Merhaba aranızda benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı ? Tabi bu bir sorun ise. .. Oğlum evde parkta avmde her yerde sürekli kosuyor peşinden kosmaktan bizim enerji bitiyor. .. yerinde oturmaz..ne yapmaliyim bu konuda ? Herseyi anlayan her komutumuzu yerine getiren bir çocuk ama bu konuda bizi hiç dinlemiyor deliler gibi koşuyor ? Ve tek çocuk evde başka bir çocuk yok bizde ailelerimizden uzak bir şehirde yaşamak zorundayız bununda bir etkisi olur mu bilemiyorum ??........

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


basaran

Yaklaşık 2 yaşına kadar (belki biraz daha süreilir) sürekli koşacak:) Benim kızım ve arkadaşlarımın çocukları da öyleydi. Normal bir süreç ama çok zor. Bir kaç saniye içinde ortadan kayboluveriyordu benim kızım. Delidana gibi koşup duruyordu. :) Sonra geçiyor.


guta

Çok normal, engellenmemesi gerekir. Bizim gibi oturmasını bekleyemezsiniz, gelişimi için hareket etmesi lazım.


inciemin

Biraz olsun rahatladım . Söyle etrafıma baktığımda benim cocugum surekli kosunca acaba dedim bir sorun mu bu ? Genelde de cok hareketlidir evde bile yerinde durmaz herseyi kesfetmeye calisan bir bebek. .umarim kisa surede duzene girer ..


cancun

4 yaşına kadar koşan var. güvenliğe dikkat ettikten sonra çocuğa çok dur yapma otur kalk deme taraftarı değilim. şimdi o çok heyecanlıdır.


berlindenbirseda

Biz daha yeni yeni oğlumun peşinde koşmadan, sürekli tetikte olmadan dışarıda dolaşabilmeye, aynı anda yemek yiyebilmeye başladık. Koşmanın yanı sıra her gördüğü merdivene defalarca inip çıkmaya da bayılırdı. Çok zor tabii, ama geçiyor. Hem hareket iyidir :) 


inciemin

Ayni şeyleri biz yaşıyoruz şimdi .. sagliklari yerinde olsunda gerisi mühim değil. . Ama tek olmadığımı gördüm içim rahatladı :)


maviboncukk

Enerjisin atiyor, birakin kosssun daha ne istiyorsunuz. Ya hic ksamasaydi daha m iyidi..Cevaplamak için Üye ol